Посівна-2019: аграрії України повністю забезпечені добривами

0 225

Станом на 8 квітня забезпеченість сільгоспвиробників добривами для проведення посівних робіт становить 100% по всіх регіонах країни, повідомляє Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

З приводу добрив в минулому році серед експертів тривала серйозна дискусія. Так в липні 2018 р. генеральний директор УАК Павло Коваль зазначив, що варто звернути увагу на вітчизняні добрива. «Довгий час Україна була потужним експортером азотних добрив. Ми споживали 40% свого виробництва і при цьому були в Топ-10 світових гравців на ринку. Нині перед нами постало актуальне питання: як відродити власне виробництво хоча б азотних речовин? Адже нам ще доведеться не лише його відроджувати, а й нарощувати за конкурентною ціною, – акцентував увагу на вітчизняне виробництво Павло Коваль, – Україні необхідна цільова державна програма з підтримки виробництва вітчизняних міндобрив. Сьогодні аграрій змушений з власної кишені додатково сплачувати так звану «премію» у 25-30% під час купівлі добрив, адже внутрішня ціна може значно перевищувати світові ціни. Іноді ця цифра сягала близько 100%».

А експерти Інституту аграрної економіки восени минулого року попереджали, що ситуація з добривами при проведенні посівної 2019 року може бути тривожною. Не дивлячись на те, що на складах було достатньо добрив, та аграрії не поспішали з їх придбанням, а відкладали це на наступну весну. Це було пов’язано з тим, що погодні умови під час збору врожаю минулого року не дали можливість отримати очікувані обсяги зернових, що не сприяло отриманню коштів за продаж врожаю. На той час забезпеченість аграрного сектору складала всього 65%.

Та цієї весни такі прогнози не виправдалися. Позитивні результати в цьому напрямку дало і те, що аграрії могли придбати добрива українських виробників в розстрочку, скориставшись форвардними контрактами та через аграрні розписки. Тож посівна-2019 йде повним ходом без дефіциту добрив.

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!