Посуха сильно вдарила по озимині на півдні України, окремі поля навіть переорали

0 338

Моніторинг посівів озимих культур в Україні за допомогою супутникових знімків показав, що у квітні через посуху постраждало чимало полів у південних регіонах. Найбільш потерпає озимина в Одеській області – там стан посівів погіршився майже на кожному п’ятому гектарі.

За даними платформи супутникового моніторингу EOS Crop Monitoring, найбільше територій, де станом на 21 квітня погіршився ріст озимини – на півдні Одеської області. Погіршення стану культур там виявлене на 155 тис. га полів. Це складає 18% від усіх посівів зимових культур в регіоні у 2020 році.

У інших південних областях – Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, АР Крим – погіршення стану культур виявлено на загальній площі близько 100 тис. га. Загалом по території України у поганому стані перебуває 4% від усіх посівів. Це визначили через супутникові зображення – на них видно спад вегетації цих посівів з 7 по 21 квітня.

Імовірно, посуха та погіршення стану посівів призвела до того, що окремі поля під озиминою взагалі переорали. Це видно завдяки порівнянню супутникових знімків станом на 7 та на 21 квітня. З’ясувалося, що площа таких полів по території України складає близько 100 тис. га.

Вивчення стану посівів озимих культур здійснювалося за оптичними даними супутників Landsat-8 та Sentinel-2. Стан частини посівів не вдалося визначити через хмарність.

Платформа EOS Crop Monitoring, яка на час каратину відкрила безплатний доступ для фермерів України та світу, дає змогу аграріям оперативно реагувати на проблеми на полях та самостійно відстежувати стан посівів онлайн. Раніше її дослідження виявило, що загалом цьогоріч посівів озимини в Україні на 5% менше, ніж торік.

 

SEEDS.org.ua  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!