Поточний рік дуже непростий для винограду на півдні  України

0 1 425

Сезон винограду в розпалі. Однак цьогоріч нестандартна погода неабияк шкодила врожаю ягоди Сонця на півдні України. Про це розповіла Тетяна Шмаглюченко, співорганізатор і директор компанії “ВІН’С”, яка займається вирощуванням столового винограду у Білгород-Дністровському.

“Поточний рік для винограду дуже непростий, поворотні заморозки в квітні-травні, терміни дозрівання зрушили до 2 тижнів, посуха чи зайве зволоження в різних регіонах.

Накопичення глюкози дуже повільне, грона невеликі і пухкі через погодні умови під час цвітіння і заморозків, але…

виноград – це ягода Сонця”, – пише Тетяна Шмаглюченко на своїй сторінці в Facebook.

Крім того вона поділилася кількома корисними порадами про те, як правильно вибирати виноград.

“Правило 1. Ніжка грона винограду повинна бути зеленою, є звичайно сорту у яких ніжка грона дуже швидко сохне при збереженні якості ягоди (навіть на наступний день після зрізу, у нас є один такий сорт), але їх на ринку мало.

Правило 2. Ніжка грона винограду і ягоди мають бути без сірого нальоту. Якщо Ви його потрете і понюхаєте пальці – буде запах риби. Це грибне захворювання – оідіум. Коли Вам говорять що виноград “чистий” і не оброблявся, але при цьому з оїдіумом – біжіть від нього подалі і почитайте про мікотоксини.

Набагато безпечніше конвенціональний виноград при дотриманні всіх термінів очікування, ніж такий “домашній” з оїдіумом і не тільки, але без обприскувань.

Правило 3. Ягода повинна бути пружною, цілою і без тріщин. Особливо уважно дивіться на міцність кріплення ягоди до ніжки грона.

Причин цього явища кілька: недавній полив або переважно без опадів (такий виноград навряд чи буде солодким, і в холодильнику довго не пролежить), пропустили якихось шкідників і при зростанні ягоди вона почала розтріскуватися, захворювання (особливо якщо сірий наліт)”, – пише Тетяна Шмаглюченко.

“Правило 4. Звичайно ж на винограді не повинно бути гнилей та темних плям (це особливо актуально для білих сортів).

Правило 5. Якщо Ви пробуєте виноград, носіть з собою воду і вибирайте найнижчу ягоду на гроні, яку хочете купити. Нижні ягоди накопичують глюкозу пізніше всіх, і якщо вони солодкі – все гроно буде солодким і смачним, а не зі смаком огірка, як іноді буває”, – додає експерт.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!