Позитивне явище для молочного сектору: до України зріс імпорт племінних корів

0 44

За десять місяців 2021-го року українські молочно-товарні ферми імпортували 3 тис. 644 гол. племінних нетелів і корів, що на 8% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць за даними Державної митної служби.

Одночасно експорт племінної худоби впав більш, ніж вдвічі за цьогорічний період, порівняно з 2020-м.

Зростання імпорту племінної худоби, безсумнівно, є позитивним явищем для молочного сектору України, адже сприяє швидшому генетичному прогресу та загальному зростанню продуктивності стада. Від генетичного потенціалу значною мірою залежить надій, який у 2020-му році в Україні становив 6500-6600 кг молока на дійну корову. Тоді як в ЄС, наших основних конкурентів, цей показник склав 9000 – 10 000 кг.

Стратегічно важливим для підтримки та розвитку вітчизняних МТФ є часткове відшкодування вартості закуплених генетичних ресурсів. Воно залишається одним із найбільш затребуваних напрямків держпідтримки тваринництва (Постанова КМУ №107), адже повернення інвестицій на купівлю худоби варто очікувати не раніше, як через три роки.

«Тому під час обговорення державної підтримки агропромислового комплексу на 2022 рік в рамках робочої групи “Агро Асоціації” при Мінагро, АВМ наголосили на необхідності збереження напряму та істотного збільшення його фінансування», – зазначає Ганна Лавренюк, гендиректорка Асоціації виробників молока.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!