Прибережні зони нацпарку “Тузловські лимани” знищують вівці

0 237

Лиман Карачаус в Національному парку “Тузловські лимани” сильно обмілів, його прибережна зона практично знищена – дерева нещадно рубають на продаж, а трав’яний покрив вибитий як на страшному полігоні. Основна проблема – перевипасання.

Про це пише на своїй сторінці в Facebook завідувач науково-дослідного відділу, доктор екологічних наук в Національному природному парку Іван Русєв.

“Лиман Карачаус в НПП “Тузловські лимани” сильно обмілів. Його берега оголені на 150-200 метрів. Лиман катастрофічно міліє через відсутність природного прірви, яку закрили бандити ОК “Граніт-2″ за бездіяльності поліції, про що я не раз писав.

Прибережна зона лиману, особливо його західна частина, практично знищена. Дерева нещадно рубають на продаж, але поки лиходіїв і вандалів не зловили. Трав’яний покрив вибитий як на страшному полігоні”, – пише Іван Русєв.

“Основна проблема – перевипасання. Але не перевипасання худобою, тих місцевих жителів, які виживають в вимираючих селах і містять його для прожитку. А тих, хто вирішив підзаробити “на рівному місці”, – додає експерт.

За словами Івана Русева винен в перевипасання уродженець одного з навколишніх сіл, тепер вже одесит – власник стада овець. “Вирішив собі хлопець мати хобі. Так він називає утримання пару сотень овець за рахунок колись унікальних природних екосистем нацпарку.

Кожен день його стадо виганяють пастухи…, і стадо овець тотально прочісує прибрежку нацпарку, вибиваючи все, що там ще зростає. Зараз вже там в прибрежках нічого не залишилося і пастух просто заганяє їх в очерети щоб і там все знищити”, – пише Іван Русєв.

“За інформацією місцевих жителів, цей господар овець ріже їх і здає в ресторани, маючи чималий дохід. Мати дохід від хобі – це треба мати відповідні здібності. На нахабного порушника – одесита, наша служба державної охорони нацпарку, складає протокол. І нехай він в суді доводить яке він дивовижне має “овече хобі”, – додав працівник нацпарку.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!