Прибуткові їстівні кактуси можуть “окупувати” поля українського Півдня

0 280

Опунція, або Кактусова груша. В Україні з’явилося чимало прихильників цієї рослини – її можна вирощувати на присадибних ділянках не хвилюючись за те, що рослина не витримає приморозків та низьких температур.

Але мало кому відомо, що плоди деяких видів опунції можуть стати неймовірними ласощами, а для когось й початком прибуткового бізнесу.

Смак стиглих плодів опунції залежить від сорту, але може бути схожим на полуницю, кавун, диню, інжир, банани та цитрусові.

На Півдні України опунцію можна вирощувати, як у закритому так й у відкритому грунті.

Навіть у дикому вигляді її можна знайти в Одеській та Херсонській області.

До того ж, за підрахунками вчених, рослина накопичує у своїх листках – подушечках до 180 тонн води на гектар. Такої кількості достатньо для утримання, наприклад, біля 5 корів, якщо використовувати опунції в якості корму.

Враховуючи дефіцит водних ресурсів, опунція може стати перспективною та популярною культурою, а також екзотичним та корисним блюдом на столах споживачів.

До їстівних видів опунції відносяться: опунція біловолоса, опунція Бергера, опунція основна, опунція Ландхеймера, опунція субулата тощо. З соку опунції виготовляють харчовий барвник.

В наш час плоди опунції, які багаті на вітамін С, дуже популярні в Мексиці (на сьогодні у Мексиці засаджено опунцією біля 56 000 гектарів), де добре почуває себе більш ніж половина всіх видів цього кактусу.

 

SEEDS.org.ua за інформацією АгроЮг

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!