Прибуткові плантації шипшини та малини вінницьких лісівників

0 354

Наразі лісівники Вінничини перебувають у скрутному фінансовому становищі – держава на ведення лісового господарства коштів не виділяє. Однак перед директорами держлісгоспів поставлена вимога: організувати ефективне використання всіх лісових ресурсів для отримання максимальних фінансових надходжень.

Держпідприємства обласного управління лісового та мисливського господарства знайшли вихід – займаються бджільництвом, рибальством, заготівлею лікарських трав, вирощуванням сільськогосподарської продукції.

Зокрема лісівники ДП “Крижопільський лісгосп” створили плантацію малини високоякісного сорту і впродовж трьох років реалізовують ягоду. Є у крижопільських лісівників і чорноплідна горобина – аронія.

Цього року на території постійного лісового розсадника на ділянці площею 0,34 га вони посадили сіянці безколючкової шипшини. Посадковий матеріал використали власний, вирощений із насіння тут же, на розсаднику. І через кілька років лісівники матимуть змогу реалізовувати цінну лікарську сировину – ягоди шипшини.

“У 2-3-річному віці з одного куща можна зібрати до 2 відер (6-7 кг) ягід. На ділянці висаджено 570 кущів, – розповідає майстер лісового розсадника Віталій Каменчук. – Крім того, ягоди збирати легко і безболісно – адже сорт без колючковий”.

А ще лісівники займаються реалізацією посадкового матеріалу. Купують у них не лише декоративні породи, а й сіянці плодово-ягідних порід для щеплення. Тому й шипшину планують вирощувати для реалізації сіянців – це прекрасний варіант для прищеплювання сортів троянд.

SEEDS.org.ua за інформацією 33kanal

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!