Прибутковість молочного скотарства в Україні наздоганяє галузь рослинництва

0 1 260

Галузь молочного скотарства за результатами 2019 року зрівнялася за показниками прибутковості з рослинництвом. Про це розповів заступник директора з рослинництва ТОВ “Прогрес” Олександр Антоновський.

За його словами, сьогодні склалася хороша ціна на молоко, тому тваринництво дає непоганий прибуток. Хоча останні 5 років кращі результати демонструвала галузь рослинництва.

“Зараз ціни на зерно дещо впали в порівнянні з попередніми сезонами, і тваринництво по рентабельності вийшло приблизно на один рівень з вирощуванням сільгоспкультур”, – говорить Антоновський.

Допускається утримання тварин дає і інші плюси. Зокрема, скотарство допомагає створювати нові робочі місця. Крім того, введення кормових культур в сівозміну підвищує віддачу зернової ниви на 15-20%.

“Для тваринництва заготовляємо сіно, сінаж, кукурудзу на силос, на літній період – зелений конвеєр. Зерновиробництво також зорієнтоване на потреби в кормах. Вирощуємо пшеницю, овес, кукурудзу. Сіємо сою, екструдуємо її і використовуємо як кормову добавку до кормів”, – розповідає виробник.

Це допомагає забезпечувати збалансований раціон для худоби – корів і свиней, додав він.


ТОВ “Прогрес” розташоване в Варвинському районі Чернігівської області. Має в обробці 4800 га сільгоспугідь і тримає дві тваринницькі ферми. Поголів’я корів становить 700 голів, загальне поголів’я ВРХ – 1200. Крім того, господарство вирощує до 700 голів свиней.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією AgroPortal.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!