Прибутковість виробництва молока в Україні зросла на 3,3% за останній місяць

0 43

Індекс прибутковості виробництва молока в Україні (УМІ) за підсумками вересня зріс на 3,3%, порівняно з попереднім місяцем. Схожі показники зростання спостерігались і у серпні. Утім, перша половина року була невдалою для галузі. Це призвело до того, що за підсумками трьох кварталів 2021 року прибутковість виробництва молока знизилась на 23%, порівняно з показниками за перші три квартали минулого року, повідомляє SEEDS.

“У вересні УМІ зріс на 3,3% після приблизно такого ж зростання в серпні. Протягом останніх чотирьох місяців УМІ зріс вже на 22,2%. Як і в серпні, близько половини зростання забезпечило збільшення ціни на молоко, а ще половину – корми. Здешевлення кормів теж відбулося, аж “на цілих” 1,0%, щоправда всередині концентрованого міксу знову дешевшали шроти олійних, а росли ціни на кукурудзу. Прибутки (у кого вони були) у вересні 2021 вперше були вищими (на пів відсотка), ніж в тому ж місяці 2020 року. Але це не тому, що зараз все так добре, а тому, що минулого року в цей час прибутки стрімко падали. Але, все ж, це був третій найкращий показник прибутковості за останні 5 вереснів”, – зазначає економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Що ж до перспектив на жовтень, то є усі передумови для подальшого зростання прибутковості, оскільки протягом цього місяця УМІ традиційно зростає. До того ж попит на молочні продукти стабільний, а ціни поступово збільшуються.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!