Процес запровадження ринку землі в Україні може бути розпочато вже наступного року – Трофімцева

0 269

Україна може почати процес відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення з 2020 року, після обрання нового парламенту, повідомила в. о. міністра аграрної політики і продовольства Ольга Трофімцева.

“З технічної точки зору вже майже все готово. І міністерство, і Держгеокадастр, і уряд вже багато для цього зробили. Але для скасування мораторію потрібні і політичні кроки, і політичні рішення. Вважаю, що політичний процес запуску ринку землі ми почнемо після обрання нової Верховної Ради, тобто з 2020 року”, – сказала Трофімцева.

Вона зазначила, що концепція запуску ринку землі в Україні, якої дотримується уряд, залишається незмінною.

“Пропонуємо відкрити ринок з обмеженнями – не більше 200 гектарів в одні руки і для громадян України. Також розглядаємо можливість введення високого податку на перепродаж землі, щоб усунути ризики можливих спекуляцій. Дискусійним залишається питання, чи зможуть купувати землю юридичні особи”, – пояснила Трофімцева .

Серед інших варіантів, додала глава Мінагропроду – поетапне введення ринку землі на основі пілотних проектів, яке також необхідно розглядати з огляду на чутливість цього питання. “Можливо, дійсно є сенс починати продаж з земель державної власності, або впроваджувати пілотні проекти в окремих регіонах, щоб подивитися, яким чином ринок буде працювати, щоб налагодити механізми для його повноцінного запуску”, – додала Трофімцева.

У той же час, вона зазначила, що внесення законопроекту про обіг земель є несвоєчасним кроком, оскільки на сьогоднішній день відсутня політична воля для його проходження в парламенті.

SEEDS.org.ua за матеріалами УНІАН 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!