Продукція з українським колоритом: джеми з ягід і квітів, карпатський мед і лавандовий чай готуються до експорту

0 638

Варення з шишок, іван-чай, екзотичні соуси і джеми зі смаком Карпат – все це робить компанія «Айно Файно». Про унікальність продукції, плани на експорт, а також перспективні ринки розповіла ексклюзивно SEEDS Олена Чудіна, керівник «Айно Файно».

Ми хочемо показати дух України

– Олено, розкажіть про продукцію, яку Ви виробляєте.

– Асортимент включає в себе різноманітні джеми з ягід і квітів, наприклад, з троянди, також є джем з шишок, з кульбаб, м’яти, бузини. Є кілька видів соусів: аджика, ткемалі, слива з корицею, чорничний глінтвейн (це ягоди чорниці з додаванням різних трав) та інші. Мед карпатський. Трав’яні чаї: іван-чай, чистий і з різними добавками, наприклад з пелюстками троянд і лаванди. Є ще і мазі карпатські: живиця, живокіст і прополіс. Вони допомогли вже не одній людині, але я не знаю, наскільки вони будуть цікаві для експорту. Також, є і наливка.

– Де Ви берете сировину для продукції?

– У нас є постачальники, які для нас збирають ягоди, трави та іншу сировину. Наприклад, у нас є обліпиховий джем, він готується без варіння. Джем можна вживати протягом 2 років, він не псується. Це приголомшливо смачно, корисно і його не так багато на ринку. В основному, такі джеми – після переробки. Наша обліпиха збирається в районі Східниці і це прекрасне екологічно чисте місце на західній Україні.

– Які обсяги виробленої продукції?

– Зараз можемо поставляти по 50 000 баночок в місяць! За необхідності – можемо більше.

На даному етапі у нас певна кількість продукції, згідно з бюджетом, який ми розписуємо. У нас багато продукції – корпоративні подарунки, багато компаній замовляють для своїх співробітників. Знаючи потреби ми на заводі виготовляємо необхідну кількість продукції. У нас є додаткова лінія і ми можемо забезпечити необхідний обсяг.

– Ви продаєте свій товар поки тільки в Україні?

– На сьогоднішній день наша продукція реалізовується тільки в Україні. Але, наша продукція розлітається по всьому світу. Люди везуть як подарунки. Наш товар в красивій коробці, тому його везуть і в Америку, і до Швейцарії і до Франції. Отримуємо багато хороших відгуків. Виходить, наша продукція представлена в інших країнах, але в якості гарного і смачного сувеніру з України.

В Україні є «київський торт», в Швейцарії – чай «альпійський луг». Я б хотіла щоб продукція «Айно Файно» стала візитною карткою України. Насправді, ми дуже стараємось і наша продукція виходить якісною і гарною.

– Ви подали заявку – відвідати торгову місію «Fruit Trade Ukraine», яка відбудеться 27-28 березня цього року в Дубаї, з метою заявити про українську продукцію на арабському ринку. Чому Вас зацікавив арабський ринок, як напрямок для експорту?

– Україна багата різноманітністю ягід, трав і це може бути цікаво на міжнародному ринку, особливо в регіоні, який практично повністю залежить від імпорту. По-перше, в арабському світі не вистачає продукції, яку ми можемо представити, адже там вона просто не росте, наприклад ягідна продукція: малина, чорниця, ожина, лохина, брусниця, суниця, суниця садова, обліпиха, калина. По-друге, це HoReCa, там є велика кількість готелів і люди готові заплатити гроші за хорошу, якісну продукцію. Ще чай, який вживається у великій кількості. Якщо буде необхідність, для міжнародного ринку ми можемо трохи змінити дизайн упаковки – під замовника.

– Які ще напрями Ви вважаєте перспективними і чому?

– Безумовно, Америка. Мої замовники везуть в Америку величезну кількість варення з шишок. І в Швейцарії дуже люблять це варення. Людям навіть і в голову не приходило, що це можна вживати, а спробувавши – їм дуже сподобалося! Якщо брати незвичайні квіткові варення, які ми виробляємо в великій кількості, це може зацікавити і Америку і Європу, у них це не представлено. Це нове і цікаве. Якщо брати ягідну продукцію, можливо – Китай.

Продукція “Айно Файно” вже заявила про себе і для мене це цікаво як для людини, яка просуває свій продукт і мені дуже хочеться, щоб ця продукція була відома саме під українським брендом. Що в Україні є така чудова продукція і чаї, і варення. І що ми можемо це виготовити.

Нам подобається те, що ми робимо. Ми хочемо показати дух України.

SEEDS

Ярослава Коломієць

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!