Прогноз цін на яблука та інші фрукти в 2018 році від Української плодоовочевої асоціації

0 131

Експерти Української плодоовочевої асоціації (УПОА) підготували попередній прогноз цін на яблука та інші фрукти в 2018 році.

Прогноз опубліковано на офіційній сторінці УПОА у Facebook

Аналітики УПОА зазначають. що аналіз інформації про погоду, та звіти садівників про ситуацію в садах дозволяє сподіватися на рекордний врожай яблука, а також багатьох інших видів фруктів та ягід в 2018 році в Україні. В той же час, підтвердити цей прогноз можна буде лише після завершення цвітіння садів, приблизно в середині травня.

Нижче наводимо основні фактори, що можуть вплинути на врожай та ціни фруктів в новому сезоні.

-Аномально холодний та сніжний березень поточного року з високою імовірністю відтермінує цвітіння садів, що дозволить знизити імовірність втрат від весняних приморозків. Адже останніми роками найчастіше виробники страждали саме через передчасне цвітіння фруктових деревах, спровоковане ранньою весною.

-Завдяки відносно стабільним кліматичним умовам зими, без аномальних морозів та з високою кількістю опадів, садівникам вдалося практично повністю запобігти ушкодження та знесилення дерев.

-Завдяки тому, що минулого року приморозки в травні різко знизили врожайність багатьох фруктів, дерева змогли “відпочити” та накопичити достатню кількість поживних речовин, що буде позитивно впливати на врожайність в поточному році.

У 2018 році вступає в плодоношення значна кількість молодих садів як яблука, так і черешні. Крім того, велика питома вага молодих яблуневих садів еволюційно збільшить свою продуктивність в 2018 році. Отже, загальний обсяг врожаю збільшиться.

ЄС очікує на рекордний врожай яблука після того, як приморозки минулого року різко знизили продуктивність в садах. Отже, конкуренція на ринку яблук ЄС посилиться, що негативно вплине на ціни.

ЄС, більш за все, знову втратить значну частину черешні, абрикосу та персиків. Тому очікувати низьких цін на ці товари в ЄС не доводиться.

Україна, більш за все, суттєво збільшить експорт черешні до ЄС в новому сезоні. Отже ціни на внутрішньому ринку будуть не нижчими, ніж в 2017 році.

На ринку яблук України варто очікувати різкого зниження цін. Особливо важко буде виробникам, які вирощують яблуко не дуже популярних сортів та не високої якості. Цілком імовірно, що таке яблуко буде продаватися по тій же ціні, що й промислове яблуко. В той же час, якісне яблуко перспективних сортів буде активніше експортувати, тому виробники, що будуть експортувати яблуко, можуть навіть збільшити дохід порівняно до сезону 2017/18. В той же час якісне яблуко на внутрішньому ринку буде продаватися на 30-50% дешевше, ніж в попередньому сезоні.

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!