Промислове вирощування журавлини в Україні може принести чималі прибутки

0 246

Прибуткове агровиробництво на кислих ґрунтах та торфовищах можна налагодити шляхом вирощування спеціалізованих культур, однією з яких є журавлина. Ця ягода наразі користується постійним і зростаючим попитом як на внутрішньому, так і не міжнародному ринках, повідомляють аналітики Pro-Consulting.

“Україна завжди славилася своєю журавлиною і входила в десятку її світових виробників. Правда, ми в цій сфері залишалися позаду своїх набагато менших сусідів — Білорусі та Латвії.

Справа в тому, що українська журавлина збиралася в основному в природних умовах, тоді як білоруські та латвійські аграрії успішно освоїли її промислове вирощування. Подібний досвід є і в нашій країні, але його розвиток було перервано економічною кризою”, — повідомляють аналітики.

“Особливістю реалізації цієї бізнес-ідеї є необхідність великих початкових вкладень, але зате в подальшому журавлинна плантація зможе давати врожай протягом 60 і більше років.

До того ж, при наявності добре опрацьованого бізнес-плану, буде легше скористатися державною програмою підтримки аграрних товаровиробників у 2017-2021 роках, на яку передбачено до 1% ВВП отриманого в аграрній сфері”, — йдеться в повідомленні.

Основні інвестиції у проект з вирощування журавлини передбачають витрати на:

  • купівлю земельної ділянки;
  • роботи по формуванню журавлинних чеків;
  • придбання сільськогосподарської техніки необхідної для догляду за врожаєм і його прибирання;
  • будівництво приміщень для сільськогосподарської техніки та складу для зберігання врожаю;
  • забезпечення посадкової кампанії;
  • поповнення оборотних коштів необхідних для виплати заробітної плати персоналу, фінансування адміністративних та інших витрат.
  • За розрахунками аналітиків, інвестор, який зважиться на всі ці витрати, очікує результат у вигляді підприємства з рентабельністю продажів 36,9%, що означає отримання майже 37 центів з кожного долара прибутку.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Pro-Consulting

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!