Промислові мигдалеві сади з’являться на півдні України  

0 211

Внаслідок значних кліматичних змін в Україні стало об’єктивною реальністю створення промислових мигдалевих садів. Зокрема, на півдні України запустять програму з промислового вирощування мигдалю. Про це пише на своїй сторінці в Facebook Геннадій Юдін, віце-президент Української горіхової асоціації.

Наразі в Україні суттєво зросла кількість днів з надзвичайно високими температурами, так званими “хвилями тепла”, коли температура повітря вдень перевищує 30-35°C і спостерігається значне зниження вологості.

“Підвищення температури на 1°С зрушує кордон агрокліматичних зон в середньому на 100 км на північ. Тому фактично кліматичні зони змістилася на цілих 200 км (за даними Укргідрометцентру). Звичайно, це не означає, що в наших широтах будуть скоро рости пальми, оливкові дерева або кактуси. Однак, 30 років тому на Херсонщині посушливих днів було 30-40, а зараз — 60-70”, — зауважив Юдін.

Українською горіховою асоціацією практично здійснений запуск реалізації нової програми з розвитку промислового вирощування мигдалю в південних регіонах України. Завідує нею керівник Одеського обласного відділення ВГО “Українська горіхова асоціація” Василь Бабанський.

Свого часу на базі Нікітського ботанічного саду проводилася велика робота з селекції мигдалю. Накопичено достатній досвід з його вирощування в посушливих районах України. Але у зв’язку з тимчасовою окупацією Криму, на жаль, в реєстрі сортів України не залишилося жодного сорту мигдалю того часу.

Нова програма використовуватиме прогресивні сорти та досвід Молдови і Криму.

“Сьогодні проходять держреєстрацію кілька нових перспективних сортів мигдалю. Для подальших досліджень ці сорти також висаджені на півночі Харківської та в центрі Дніпропетровської областей”, — зауважив фахівець.

Також 2 роки тому створено перший розплідник по вирощуванню промислових саджанців мигдалю в Україні на базі СФГ ім. академіка Унанова в Балтському районі Одеської області.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!