Протягом останніх трьох років в Україні спостерігається перевиробництво яблук – УПОА

0 250

На ринку яблук в Україні вже три роки проблема – перевиробництво. Є величезна кількість цієї продукції, яка не відповідає певним експортним вимогам. До того ж, Україна останні роки досить успішно розвивала ринки Сходу та Азії. Нині вони  фактично не доступні, адже йдеться про морську логістику. Відтак з яблуками виник додатковий клопіт – відсутність ринку збуту. Про це розповів президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник, пише SEEDS.

Про це йдеться на сайті УПОА.

«Крім того, в України з’явився конкурент з дешевими якісними яблуками. Це Молдова. Її «забанили» – тепер вона не мають права постачати до росії. Враховуючи це все, з яблуками нині ситуація невесела. Буде невесело і далі. Багато людей навіть викорчовують садки. Дехто яблука так і не зібрав», – розповідає президент УПОА.

Читайте також: Овочі в Україні наступного року подешевшають – УПОА

Що стосується переробки, тут вже давно спостерігаються довжелезні черги. До того ж, яблучний концентрат не дуже поспішають робити.

«Український концентрат має гарну якість, однак він недешевий. Сьогодні ж слід враховувати ще й недешеву логістику. Справа в тому, що той самий транспорт, який возить яблучний концентрат, возить і олію, і паливо-мастильні матеріали. На них попит і ціна такі, що з концентратом порівнювати навіть не варто. На сьогодні логістика стала дорожчою втричі. Тож чим дешевший продукт, тим менш вигідно його везти», – додає Тарас Баштанник.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!