Пшениця цьогоріч може обігнати соняшник у структурі посівних площ України – думка

0 315

В Україні вперше в цьому році площі під пшеницею можуть перевищити площі соняшнику. Кукурудза, соняшник і соя втрачають рентабельність, по пшениці і рапсу цей показник зростає.

Таку думку висловила Єлизавета Малишко, аналітик «УкрАгроКонсалт» 10 квітня в ході Міжнародної конференції «Зерно Причорномор’я-2019».

За її словами, погода в Україні як ніколи сприятлива для сівби ярих культур і вегетації озимих.

«Весна чудова, перехід температур на позначку вище + 5 ° C стався на 2 тижні раніше. Це добре і для озимих, і для ярової сівби», – зазначила Єлизавета Малишко.

Основне питання формування ярового клину – це співвідношення посівних площ соняшнику і кукурудзи.

«Інтрига – це сівба пізніх ярих. Чого більше соняшнику або кукурудзи? Ми прогнозуємо в залежності від цін. Ціновий показник для соняшника негативний. Але чи означає це, що кукурудзи посіють більше? Посівні площі кукурудзи можуть залишитися на рівні минулого року», – вважає Єлизавета Малишко.

На її думку, врожайність польових культур буде в значній мірі залежати від кількості опадів в травні. «Ринок обговорює дефіцит вологи. Але потрібно дивитися на кількість травневих опадів. Якщо вони будуть вищими, ніж звичайні, то і врожайність буде вище трендової», – підсумувала експерт зернового ринку.

SEEDS.org.ua за матеріалами УкрАгроКонсалт

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!