Птахівники України обрали відмінну від Європи утилізацію органічних відходів

0 1 607

В Євросоюзі вологість пташиного посліду дозволяє розглядати піролізну технологію як утилізацію без додаткових попередніх маніпуляцій. Тим часом пташиний послід в Україні найчастіше має вищу вологість, тому така технологія не набуває можливого поширення, розповіла генеральний директор компанії “АгроБіогаз” Ольга Сидорчук.

Вона зазначила, що два великих птахівничих підприємства в Україні (у Київській та Дніпропетровській областях) на етапі вибору рішення з утилізації пташиного посліду порівнювали піролізну та біогазову технології.

“Пропозиції приблизно однаково коштували й мали порівняні строки окупності, проте обидва підприємства зупинились на піролізній технології утилізації”, – розповіла Ольга Сидорчук.

Одним із вирішальних аргументів, за її словами, було те, що вони не знали, що робити з біодобривами після біогазового виробництва, адже корми вони закуповують, а рослинництва в структурі виробництва не мають.

“На сьогодні ні одне, ні інше підприємство результатом вибору піролізної технології не задоволене, – зауважила Ольга Сидорчук, – тому що попереднє підсушування пташиного посліду перед спалюванням – енерговитратний процес, від чого потерпає і загальна економіка утилізації”.

Одне з цих підприємств наразі використовує лише 10% встановленої потужності піролізної установки, додала вона. При цьому обидві птахівничі компанії планують освоєння біогазової технології.

Піролізна технологія – одна з можливих для утилізації органічних відходів. Фактично це технологія спалювання з отриманням золи. Початково вона була розроблена для твердої біомаси, а згодом адаптована для переліку сільськогосподарських відходів тваринного походження.

Більшість відходів тваринництва занадто вологі для безпосереднього застосування у піролізних установках і потребують попередньої підготовки шляхом підсушування. Серед усіх відходів тваринництва найвідповіднішими для піролізної технології є відходи птахівничих господарств.

SEEDS.org.ua за інформацією AgroTimes 

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!