Рада схвалила “промисловий безвіз” для імпортної сільгосптехніки

0 331

Український Парламент прийняв проект закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства Європейського Союзу в сфері технічного регулювання” (№10183).

Законом вноситься низка змін в законодавство в сфері технічного регулювання, які є необхідними умовами для реалізації положень Угоди про асоціацію з ЄС і зрушать з місця питання про укладення з Україною Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислових товарів (угода АСАА). Це дозволить почати процедуру розширення дії угоди АСАА на сферу сільського господарства.

“Ухвалений закон зробить великий крок до відкриття так званого “промислового безвізу” і відповідно спростить доступ української промислової продукції на ринки ЄС”, – зазначив координатор комітету техніки Українського клубу аграрного бізнесу Олег Нестеров.

Законопроект 10183 вносить зміни в 15 законів України та стосується низки питань, пов’язаних з процедурою сертифікації та оцінки відповідності, обсягу, діяльності органів з оцінки відповідності та технічних служб, які матимуть вплив і на сільськогосподарську сферу, зокрема, твердження типу тракторів.

“Прийнятий закон дає можливість: визнати результати оцінки відповідності тракторів, виготовлених в інших країнах, якщо вимоги відповідають українським; підписувати на рівні держав договори про визнання результатів оцінки відповідності; на законодавчому рівні закріпити право органів затвердження і технічних служб укладати угоду про визнання результатів”, – зазначив Олег Нестеров.

SEEDS.org.ua за інформацією Українського клубу аграрного бізнесу

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!