Ранній кримський часник в Україні замінив товар з Єгипту

0 1 801

В Україні вже стартував сезон продажу часнику. Та, на жаль, зовсім не вітчизняний крам потрапляє на полиці першим – випереджає єгипетський товар, який замінив ранні кримські сорти часнику, розповів  в ексклюзивному інтерв’ю для SEEDS керівник групи компаній “Best Garlic” Михайло Сорока.

“На нашому ринку Єгипет замінив, нажаль втрачений Крим. На полицях українських магазинів ще в середині квітня завжди з’являвся кримський молодий часник. І ми ніколи не мали раніше імпорту. Однак швиденько зреагував саме Єгипет.

Єгиптяни певно, що провели моніторинг по Європі, вирахували, і вивели на ринок позицію молодого часнику.

Україна не змогла настільки швидко зреагувати – часниківництво в нас достатньо інертна галузь. Для змін потрібен час”, – зазначив Михайло Сорока.

Однак намагання вже є: поки на полицях лежить 100-грамова часничина з Єгипту, ми вже видаємо або 15-грамову голівку часнику, або ж перо.

Але наші люди все ж надають перевагу вітчизняному.

Єгипет, звичайно, працює в мережах – це і стабільні поставки, і візуальна якість, і гарне пакування, і таке інше.

Тому вже декілька років початок сезону продажу українського часнику, починаючи з зеленої форми, стартує все раніше, і раніше”, – додає керівник групи компаній “Best Garlic”.

“Ми намагаємося боротися з Єгиптом. До конкурентів з Єгипту приєднались Азербайджан та Узбекистан. Дала цьому старт нещодавня “цибулева криза”. Зараз всі трейдери “протоптали стежину” до Азії. І тепер нашим господарствам, націленим на борщовий набір, буде складніше розмовляти з мережами.

В Азії часник на порядок дешевший. Пропозиція азіатського часнику 600-700 доларів за тону. Навіть, коли він доїде до України, буде все одно дешевшим, аніж в нас. Все це справа часу. Будемо зволікати – втрачатимемо позиції”, – вважає Михайло Сорока.

Людмила КАЛИТА  SEEDS.org.ua

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!