Рекомендації українським експортерам ягід та яблук від Андрія Ярмака

0 555

Для українських виробників яблука і лохини логістика поставок продукції на ринки Африки й Азії в технічному плані не є проблемою, але, на жаль, вони програють в її вартості своїм основним конкурентам. З огляду на це, виробникам слід робити акцент на якості своєї продукції.

Таку думку висловив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак під час вебінару «Плодово-ягідні культури: технології захисту і нові можливості», який був організований компанією Bayer в Україні.

За словами економіста, найгірші умови для збільшення власного виробництва яблука склалися в країнах Південно-Східної Азії, де їх вирощувати практично неможливо, враховуючи кліматичні умови. Втім, 90% споживання яблука на цьому ринку забезпечує Китай.

Крім того, погані умови для виробництва яблук існують в країнах субсахарської Африки, крім ПАР і сусідніх країн, на Близькому Сході і країнах Північної Африки.

«Втім, на цьому ринку працюють європейські, турецькі та іранські постачальники яблука, тому конкуренція там теж непроста. Решта регіонів світу, які є перспективними з точки зору споживання, можуть успішно вирощувати яблука. Варто розуміти, що завдяки прискоренню темпів селекції, ареал вирощування яблук збільшується», – повідомив економіст ФАО.

Якщо ж подивитися на світові перспективи вирощування лохини, то, за словами Андрія Ярмака, вони існують майже в усіх регіонах миру. «І це погана новина для тих, хто сьогодні в захваті від прибутковості цієї ягоди, адже перші комерційні плантації лохини з’явилися вже навіть в ОАЕ.

Крім того, країни теплих регіонів світу мають всі можливості поставки лохини в зимовий період. Однак зростання вирощування лохини в закритому грунті в країнах Північної півкулі буде створювати конкуренцію для країн Південної Півкулі надалі», – зазначив Андрій Ярмак.

У своєму виступі економіст ФАО торкнувся і питання логістики під час експорту лохини, зазначивши, що українським виробникам варто звертати уваги на можливості поставки продукції морським транспортом – з падінням світових цін на лохину, авіалогістіка лохини буде відходити в минуле, окрім, можливо, преміальної ягоди великих калібрів.

 

SEEDS.org.ua за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!