Рекордні ціни на ягоди: малина дорожчає, лохина дешевшає

0 4 155

Наразі оптові ціни на малину та лохину однакові. Середня вартість ягід складає близько 100 гривень за кілограм. Ще ніколи лохина не була такою дешевою, а малина – такою дорогою, повідомляє SEEDS.

На найбільшому гуртовому фермерському ринку Херсонщини «Неждана» лохину в середньому продавали по 100-110 грн за кілограм. Попри низьку ціну на ягоду, її все ж поки вигідніше продавати в Україні, оскільки експортні ціни наразі значно нижчі, повідомляє AgroTimes. Так, у Польщі, куди продається значний відсоток ягід, вирощених в Україні, в середині липня ціни на лохину “обвалилися”. Тоді середні оптові котирування там складали від 35 до 42 грн за кілограм. Хоча наприкінці минулого місяця ціни на лохину в Польщі дещо зросли – до 63 – 77 грн за кілограм.

Нагадаємо, з України зараз також відвантажують лохину до Гонконгу, Малайзії та до Об’єднаних Арабських Еміратів. Це основні експортні напрямки. Але на внутрішньому ринку України ціни ще високі, тому наразі економічно вигідніше продавати ягоду всередині країни ніж експортувати її. Попит залишається високим.

Читайте також: Куди експортують українську лохину?

Ціни на малину минулого тижня також досягли позначки 100 грн за кілограм. У країнах ЄС середня ціна на ягоду така ж, як і в Україні.

Що ж до інших ягід, то середня оптова ціна на смородину складає від 65 до 70 грн за кілограм. А червоні порічки вартують у середньому 40 грн за кілограм.

Ціни на виноград почали знижуватись. За підсумками минулого тижня, його середня закупівельна ціна коливалась від 50 до 65 грн за кілограм.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!