Рекордний урожай ранніх зернових зібрали в Україні

0 52

Цьогорічний урожай ранніх зернових культур в Україні є найбільшим за всю історію. Загалом було зібрано 44,8 млн тонн зернових та зернобобових культур цієї групи, повідомляє SEEDS.

“Збирання ранніх зернових культур в Україні завершено. На площі 10,2 млн га, що становить 100 % до прогнозу, було намолочено 44,8 млн тонн зерна. Цьогорічний врожай є рекордним за всю історію України. Пшениці намолочено 32,8 млн тонн. Найвища її урожайність — у сільгосптоваровиробників Хмельницької області — 65,2 ц/га. Ячменю намолочено 10 млн 94 тис. тонн. Лідером є Київська область — 57,2 ц/га. Гороху — 570 тис. тонн.”, — зазначив Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

Лідером за обсягом намолоту зерна стала Одеська область. Там було зібрано 4,1 млн тонн. Також високі показники зафіксовано у Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях – по 3 млн тонн.

Також цього сезону в Україні було зібрано 2,8 млн тонн насіння ріпаку. Лідерами за врожайністю цієї культури стали Хмельниччина (середня урожайність 35 центнерів з гектара) та Черкащина (34,2 ц/га).

“Велике значення для досягнення таких результатів мала злагоджена робота аграріїв, сприятливі ґрунтово-кліматичні умови, а також розширена програма державної підтримки агросектору. За 7 місяців 2021 року аграрії отримали на часткову компенсацію вартості вітчизняної с/г техніки та обладнання 546 млн грн; у рамках державної програми здешевлення кредитів — 565 млн грн, а за програмою “Доступні кредити 5-7-9 %” — понад 26 млрд грн для рефінансування попередньо отриманих позик, на капітальні інвестиції та в якості антикризових кредитів на поповнення оборотних коштів під 0 %”, — зазначив Роман Лещенко.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!