Рибу з помідорів створили для веганів в Іспанії

0 806

Альтернативи тваринним білкам стають все більш популярними. Багато стартапів пропонують споживачам рослинні замінники м’яса, м’ясо, вирощене у лабораторіях, штучні яйця і навіть кальмарів. З рослин можна виготовити і аналоги риби. Наприклад, іспанська компанія Mimic Seafood пропонує рибу (тунець) із томатів, повідомляє SEEDS.

Продукт має назву Tunato. Це своєрідна гра слів: “тунець” плюс “томат”. У компанії Mimic Seafood запевняють, що їх штучний тунець за смаком та текстурою справді подібний до натуральної риби.

Споживачам пропонують упаковки готових страв – як чистий Tunato, який можна додавати у страви або споживати самостійно, так суші й роли зі штучним тунцем, а також соус тартар.

Виробництво такої псевдориби не шкодить океанам. До того ж, споживання справжнього тунця може бути небезпечним для вагітних жінок та дітей через високу концентрацію ртуті. А зі штучною рибою такої проблеми немає – вона практично нейтральна.

Читайте також: Штучну рибу та морепродукти виготовляють з допомогою грибів

Тунець з помідорів – не єдина інновація на цьому ринку. Так, наприклад, американський стартап Aqua Cultured Foods створює штучні креветки завдяки процесу ферментації грибів. Компанія також планує почати виробництво штучної риби, кальмарів та інших замінників морепродуктів.  Такі штучні морепродукти та риба містять достатньо вітаміну В12.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!