Ринок землі стане одним з головних аграрних питань 2021 року   

0 1 808

Цьогоріч аграріїв України турбуватиме винятково декілька проблем. Одна з основних – це все, що стосується ринку землі, вважає засновник компанії «SmartFarming» Артем Бєлєнков, пише SEEDS. 

Про це він розповів під час вебінару «Розпаковка 2021: які технології будуть актуальні для агро?», організованого Aggeek і DroneUA.

«Виходячи з головного челенджа цього року, ринку землі, одне з головних питань у нас: що робити з землею? Багато хто купуватиме її, багатьом знадобляться на це гроші, у багатьох почне рости оренда або з’явиться чимало інших пов’язаних з цим проблем.

Цю проблему посилює реформа децентралізації, тому, що громади отримують бюджет. І тепер громади зацікавлені в тому, щоб бізнес платив гроші. Тому у бізнесу стає дедалі менше варіантів їх не платити», – зазначив Артем Бєлєнков.Окремо експерт торкнувся питання посухи, назвавши єдиним варіантом вирішення таких проблем – підвищення ефективності рослинництва. «З цінами багатьом пощастило – посуха була компенсована зростанням цін. Я не очікую, що всі думають: так буде щороку», – застеріг Артем Бєлєнков.

«У цьому році всіх турбуватиме виключно кілька речей. Все що стосується землі – як менше витратити грошей на гектар. І якщо я якісь технології впроваджую, скільки вони грошей мені принесуть», – зазначив фахівець агроринку.

Що ж стосується самих технологій, за словами Артема Бєлєнкова, останнім часом люди стали їх купувати набагато менше. «Купують вже для того, щоб отримати конкретний результат», – підкреслив експерт.

«Мені здається, що найближчим часом ринок буде розвиватися виключно в практичних речах, які можна без проблем помацати», – вважає Артем Бєлєнков, додаючи, що одним із трендів, який він помітив останнім часом, є мінімізація людського фактора.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!