Робот-помічник на Сумщині забезпечує високу якість молока

0 409

Дмитро Дзюба та його сини починали створювати сімейну ферму десять років тому, маючи трьох корів. За цей час господарство розрослося до 300 голів. Для оптимізації робочого процесу та економії часу фермери вирішили купити розумного помічника. Докладніше читайте на SEEDs.

Робот замінив десятки доярок в селі Клишки Сумської області і сам порається з трьома сотнями корів.

“Батько каже – ти, Льоша, вчився на зоотехніка, тому виправдовуй своє навчання. Почали займатися тваринництвом. Вник – і воно так пішло потихеньку”, – пригадує фермер Олексій Дзюба.

Усі троє працювали в полі: обробляли близько трьох тисяч гектарів землі. Самі заготовляли корми та селекціонували рогатих. А щоб усе встигнути, фермери вирішили вкладати зароблені кошти у сучасні технології та придбали робота-дояра.

“Наша задача, коли ми ставили робота – максимально зменшити участь людського фактора. Щоб все робив комп’ютер. Ну людина є людина. Вдома сімейні проблеми, ще щось. А комп’ютер як задав, так він і контролює”, – запевняє Дмитро.

“Є кормова станція. Яка до робота в кожне доїльне місце подає корм. Якщо корова зайшла у бокс – звідси подається кормова станція, там 2 кг, наприклад. Корова поки доїться, вона їсть цей корм. Це як приманка”, – пояснює фермер.

На моніторі висвітлюються показники: скільки корова з’їла та скільки дала молока.

Фермери хваляться – робот мінімізує людський фактор і забезпечує високу якість молока, на яке є великий попит на ринку.

“На Сумщині на сьогодні працює 130 господарств за підсумками минулого року лише 5% сировини відповідало класу екстра. Але попит на внутрішньому ринку перевищує пропозицію у молочній сировині такої якості”, – пояснює начальник Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Олександр Маслак.

Тепер фермери планують організувати переробку молока. Для цього шукають робота, який зможе замінити десятьох селян, щоб виконувати найвідповідальнішу роботу.

SEEDS.org.ua за матеріалами 5 каналу

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!