Робота для догляду за персиками створили в США

0 101

Догляд за садом потребує залучення багатьох ресурсів, зокрема, фізичної праці робітників. Щоб зменшити кількість працівників та скоротити витрати, власники такого бізнесу застосовують нові технології. Наразі існують роботи не лише для збору фруктів та кісточкових, а й для догляду за деревами. Одного з таких ботів створили в Сполучених Штатах в Інституті технічних досліджень Джорджії (GTRI), повідомляє SEEDS.

Робот запрограмований для догляду за персиковими деревами. Бот здатен обрізати дрібні гілки, а також проріджувати плоди. Допомагає машині в цьому LIDAR з вмонтованою 3D-камерою, пише AgroTimes. Орієнтується в саду робот завдяки системі GPS.

Наразі широкого застосування та виробництва такої техніки не запровадили. Бот працює дещо гірше за людей. Учені з Інституту технічних досліджень Джорджії поки що удосконалюють робота: триває навчання штучного інтелекту з метою кращого визначення гілок, які необхідно зрізати, та персиків, які краще зірвати, щоб вони не заважали рости іншим плодам. Також вдосконалюються інші технічні аспекти.

Читайте також: 20 сортів персиків вирощує фермерське господарство на Львівщині

Зміна клімату та селекція зараз дозволяють вирощувати персики навіть у північних регіонах України. Господарства не лише розширюють площі садів під цими деревами, а й урізноманітнюють сортовий склад. Наприклад, у фермерському господарстві поблизу міста Мостиська (Львівська область) вирощують більш ніж 20 сортів кісточкових (персики, нектарини, інжирні персики) та експериментують з вирощуванням ківі.


  • Як зміниться ринок їжі у найближчі роки?
  • Які українські суперфуди наразі популярні на внутрішньому та зовнішньому ринках?
  • Які технології допомагають українським компаніям виходити на нові ринки і створювати унікальні продукти?

 💡 Про це все ви можете дізнатися 27 жовтня під час Міжнародної конференції: «From Local to Global: суперфуди, технології, ринки» з циклу Збільшення прибутків агробізнесу. Організатором виступає агромедіа-агенція SAPIENZA за підтримки Київського контрактового ярмарку. Місце зустрічі: м. Київ, Міжнародний виставковий центр (Броварський проспект 15), виставка “AgroComplex 2021”. Початок о 12:00.

Відвідування безкоштовно за умови попередньої реєстрації. Зареєструватися можна тут

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!