Родина фермерів вирощує неподалік від Дніпра екзотичні овочі броколіні та артишок

0 149

Дедалі більше українців вирощують на своїх ділянках екзотичні овочі. Із незвичними для України рослинами полюбляють експериментувати і брати Іван, Руслан та Максим Павліки, що живуть у селищі Царичанка Дніпропетровської області, пише SEEDS

Насамперед ґазди привезли з Нідерландів якісні саджанці. Там же проходили стажування, отримували консультаційну підтримку. Багато обладнання купували за кордоном, дещо розробляли самотужки.

«Родинну справу започатку­вали 2019 року. Підкинув ідею наш знайомий, який свого часу займався спаржею. Він же й до­поміг із посадковим матеріалом. Ми були далекі від сільського господарства, тому вирішили, що це буде легко», — розповів Максим Павлік Високому Замку.

Нещодавно фермери придбали спеціальні холодильники, в яких продукцію можна зберігати упродовж місяця. Як відомо, сезон згаданої культури доволі короткий, завершується уже в червні.

Читайте також: Розорювання схилів України: як запобігти деградації ґрунтів

Аби й надалі мати роботу, торік ентузіасти почали вирощувати ще й артишок. Цю рослину наразі не часто зустрінеш на наших полях, та й у продажу (якщо і є на прилавках, то зазвичай — імпортна).Цьогоріч брати вирішили продовжити експериментувати з іншими городніми екзотами. Такою є капуста броколіні, котра лише з’являється на ділянках експериментаторів. Це — гібрид броколі та китайського різновиду цього овоча, який уперше був виведений 1993 року в Японії.

У рослини невеликі суцвіття і витягнуті стебла з дрібними листочками. Її ще можна охарактеризувати так: зверху броколі, знизу спаржа. Усі частини їстівні як у сирому, так і в приготованому вигляді.


Перший урожай очікується у серпні. Збиратимуть його, коли суцвіття сягне 15 см. Сезон триває півтора місяця, поряд зі зрізаними пагонами виростають нові. Господарі сподіваються, що броколіні, як і аспарагус, теж стане у нас популярним.


А ще брати мають намір зробити поле відкритим для туристів, як це практикується в Європі. Тобто гості зможуть відпочити і припасти для себе свіжу продукцію.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!