Родина фермерів з Хмельниччини вирощує півсотні сортів тюльпанів  

0 479

Сорок тисяч цибулин тюльпанів висадили цьогоріч на своїй присадибній ділянці Світлана та Роман Єфименки, жителі села Лисогірка на Хмельниччині. За словами господарів, через затяжну прохолодну погоду квіти почали своє цвітіння на два тижні пізніше.

Збирати колекцію тюльпанів родина Єфименків почала 12 років тому. Нині вона налічує 50 сортів, які різняться за кольором, формою, розмірами, періодами та термінами цвітіння, розповідає Світлана Єфименко. Каже, ідея вирощувати саме тюльпани з’явилася випадково.

“Мені наснився сон: я зайшла в ліс, а в тому лісі була велика галявина тюльпанів. І мені здається, що то була точка «Zero», від цього все почалося”, – згадує квіткарка.

Зі всієї колекції Світлані найбільше подобаються так звані махрові тюльпани.“Вони незвичайні – великі, в них товсте стебло і гарно тримається квітка на стеблі. І вони цвітуть набагато довше, ніж звичайні бокаловидні. Але і звичайних, бокаловидних тюльпанів, у нас також є велика колекція. Бо класика є класика. Такі теж цінуються”, – розповідає Світлана Єфименко.

Ранні тюльпани, зазвичай, починають квітнути з кінця березня, пізні сорти – до кінця травня, каже Роман Єфименко. Додає: початок цвітіння зсунувся на два тижні через затяжний холодний клімат. Від цього, додає, дещо посунулися графіки висадки інших квітів.

“Ми не хочемо садити 2, 3, 5 гектарів тюльпанів чи інших квітів. Ми на одне місце садимо, наприклад, три врожаї. Ми посадили тюльпани, зараз викопаємо тюльпани – пересадимо лілії, зберемо лілії – висадимо на це місце хризантеми. І це, якщо в нас 60 соток, це нам треба було б більше гектара, щоб посадити все різне. А так ми собі цю землю використовуємо раціонально. Це важка фізична праця, але ми від цього кайфуємо. Ми не робимо те, що нам не подобається. Ми не садимо те, що нам не подобається”, – каже глава родини.

Свою колекцію тюльпанів родина поповнює новинками, які щойно з’являються на світовому ринку. Цибулини замовляють переважно з Нідерландів, розповідає Роман Єфименко. Каже, тюльпани користуються великим попитом в Україні, адже вони невибагливі і морозостійкі. Цього року на ділянці висадили 40 тисяч цибулин.

“Треба людей дивувати. Люди хочуть щось новіше, багато хто приходить і каже: «От у мене вже все є, а от таких і таких немає». То ми щороку нашу колекцію поповнюємо, поновлюємо. Є такі сорти, наприклад, які нам чимось не подобаються, то ми виводимо їх з колекції, нові пересаджуємо. І так, таким процесом, самому цікаво: садиш цибулинку, якусь з новинки, що з неї буде, яка квітка буде – не знаєш. І коли люди приїжджають, отримують море задоволення, це для нас також великий позитив”, – підсумовує Роман Єфименко.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Суспільного

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!