Родина молодих фермерів побудувала під Дніпром «розумний» курник

0 1 096

Максим Галка виріс в Запоріжжі, але заробляти почав в одному з сіл Дніпропетровської області, вирощуючи курей. Спочатку в його курнику було всього 50 курей, тепер їх 500 і на досягнутому Максим і його сім’я не збираються зупинятися.

Зараз сім’я тримає домашніх бройлерів кобб 500. Цим курам досить двох місяців, щоб вирости. Дорослі тушки важать від двох кілограмів та більше. Птицю сім’я тримає в двох сараях-курниках. Один залишився від бабусі. Другий – Максим побудував сам.

«Зараз у нас «розумний» курник – все автоматизовано. Набридло постійно мити і чистити. На додаток до всього, кури висипали багато корму, коли ми набирали його в старі годівниці в клітках. Ми розуміли, що проблеми потрібно вирішувати, тому зробили все, як на птахофермі», – каже Максим.

 


Молоде подружжя вчилися всьому самостійно, методом проб і помилок. «Вчилися всьому самі. Вивчали, читали і пробували. Наприклад, клітини ми переробляли. Зараз у нас одна клітка для курей розбита на шість секцій. Були проблеми з водою до напувалок. У нас в курнику є спеціальна витяжка, яка включається раз в дві години. У неї спеціальний пульт управління, є труба забору повітря і подачі свіжого. Завдяки цьому в сараї немає запаху.

Ми зробили правильне опалення, підтримуємо певну вологість і температуру 24 градуси тепла. Ми зрозуміли, що дуже важлива обробка та дезінфекція всього сараю. І ще – ми намагаємося в курники не пускати сторонніх людей. Чужі бактерії можуть негативно вплинути на птицю», – розповіла дружина Максима, Настя.

Щоб підвищити свої доходи, сім’я почала шукати можливості для економії. Так, з’явилася ідея годувати птицю кормом власного виробництва.

«Ми купили гранулятор і почали робити свої корми, – розповів Максим. – Для цього ми використовуємо пшеницю, кукурудзу і сою. Основна їжа курей все ж кукурудза. Я перебиваю її в порошок, додаю кальцій і спеціальні вітаміни. Антибіотиками ми птицю не годують. Потім вся ця суміш засипається в гранулятор і він все пресує в спеціальний корм».

 

SEEDS.org.ua за інформацією Індустріалка

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!