Рослинний білок в тренді або новий рекорд України

0 239

Ідеться про зростаючий обсяг експорту бобових культур. Україна продала за кордон в 2019 році бобових (без урахування сої) на 5% більше. Такі дані наводить AgriGator.

За інформацією видання, загальний обсяг експорту склав 831,3 тис тон, оновивши експортний рекорд, встановлений рік тому (789 тис т).

Останнім часом збільшилися можливості для експорту бобових культур: розширилися посівні площі, зросла зацікавленість з боку малих і середніх фермерів. Щодо останнього варто зауважити, що бобові дозволяють отримати з кожного гектара значно більшу виручку, ніж з такої ж площі зернових чи олійних культур.

Нині у світі спостерігається дефіцит білка, а бобові культури мають найвищий вміст протеїнів порівняно з іншими рослинними продуктами. Про це нагадав економіст інвестиційного відділу Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак. За його словами, додатковим стимулом для розвитку виробництва бобових в Україні є також світова мода на веганство та вегетаріанство.

Щоправда, збільшення виробництва бобових в Україні негативно позначилося на внутрішніх цінах, а отже − і на середній експортній ціні (-7%). У результаті загальна виручка від експорту бобових з України зменшилася на 2% до190 млн доларів.

Навіть незважаючи падіння цін, бобові дають Україні більше виручки, ніж експорт меду, борошна чи сокових концентратів.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!