Розведення нутрій: популярний та прибутковий вид бізнесу

0 1 718

Розведення нутрій є одним з популярних сьогодні видів бізнесу в сільськогосподарській галузі. В нутрій дієтичне м’ясо та цінні шкурки. Цей бізнес чудово підійде, як для досвічених фермерів, так і для початківців. Особливості розведення нутрій читайте на SEEDS.

Тварини плідні, мають високий імунітет до захворювань, невибагливі в плані вибору харчового раціону.

Розведення нутрій є порівняно новим напрямком для вітчизняних фермерів. Такий вид бізнесу, який можна почати, склавши хороший план, піднімати досить вигідно. Складаючи план, підприємцю потрібно знати, що бізнес буде рентабельний тому, що м’ясо нутрії цінується високо і на смак ідентично кролячому. Добре реалізується і шкурка звірка. Також тварина має високі показники розмноження.

Складаючи план своєї справи, фермер повинен внести туди витрати на оренду ферми, покупку будиночків для тварин і косметичний ремонт в приміщеннях. Також в плані вказується зарплата персоналу і витрати на закупівлю кормів. Для запуску проекту буде потрібно витратити кошти на оформлення, підготовку загону, оснащення ферми, племінний фонд, закласти суму на непередбачені витрати. До поточних щорічним витратам варто віднести плату за комунальні послуги, утримання поголів’я і податки.

Чому ж така справа вигідна? Скільки часу буде потрібно, щоб бізнес окупився за умови грамотного ведення?

Судіть самі. Кожна самка раз в декілька місяців приносить приблизно 12 малюків, які через 6 місяців вже можуть бути забиті. Тобто при складанні гарного плану, правильних розрахунках, нормальному догляді за вихованцями свою справу окупиться вже через 6 місяців.

При утриманні тварин важливо контролювати температуру повітря в приміщенні – взимку вона не повинна опускатися нижче 8 градусів тепла. Нутрії погано переносять знижені температурні показники, можуть відморозити лапи і хвіст і навіть загинути. Також на фермі слід обладнати окреме місце для самок з температурою не менше 15 градусів. Ідеальна температура для нормального розвитку нутрій – від 15 до 20 градусів тепла. Влітку необхідно створити біля басейну тіньові зони. Вони вбережуть звірків від отримання теплового удару. Температура понад 40 градусів спеки може спровокувати загибель тварини.

На фермі, де буде проводитися розведення нутрій як бізнес за заздалегідь складеним планом, слід врахувати зручність годування, доступ до води, прибирання житла.

Для звірків потрібно спорудити будиночки, які вигідно розміщувати в пару ярусів до 3 поверхів. Фахівці рекомендують обладнати клітини, розділені на 2 частини. Для самок будиночок робиться з такими розмірами: довжина клітин становить 1,2 метра, ширина – 0,6, висота – 0,8. Для молодняку радять обладнати по 2 – 3 таких клітин для 10 – 12 особин. Будиночок споруджують з відкидними дверима розмірами 0,25 на 0,25 метра. Усередині клітки закриваються металевою сіткою за наявними поверхонь.

Крім будиночків або кліток для вільного часу вихованців потрібна площадка для вигулу, де є корм і басейн. Покриття басейну краще робити бетонним, а вигульний дворик створити з ухилом в його бік. Одній нутрії на вигульному майданчику потрібна площа розміром в 0,25 метра.

Непогано зарекомендувало себе вирощування нутрій у вольєрах з дерев’яними або бляшаними перегородками. На підлогу поміщають сіно і тирсу. Скільки повинен становити розмір такого вольєра? Оптимально 1,5 на 1,5 метрів. Щоб вихованці не гризли деревину, її краще оббити дрібною сіткою або залізом.

Взимку утримання тварин передбачає підтримку в приміщенні температури на рівні 18 градусів тепла. У ролі басейну легко виступить будь-яка ємність, де нутрії зможуть плавати. Її потрібно вкопати в землю. Ще на етапі створення плану своєї справи слід подумати, яким способом буде змінюватися вода в басейні.

Щоб проводити розведення нутрій максимально вигідно, заощадити власні кошти, ферма по можливості будується або орендується біля водойми. Там ростуть очерети або латаття, що допоможе менше витрачати гроші на корми в усі пори року, крім зими. Тварини охоче їдять стебла, але не гребують і кореневищами з листям. Одна доросла особина вагою близько 5 кг в добу може вжити такого корму в кількості, що становить третю частину її ваги. Також, можна згодовувати варені коренеплоди (картопля, морква, буряк), зернові культури.

Крім планування території і обладнання для ферми важливий також вибір племінних особин для утримання. Сьогодні серед заводчиків популярні нутрії сріблястої, чорної і білої італійської породи.

Відмінним рішенням стане покупка двох третин поголів’я однієї з порід і третини звичайних звірів. Фахівці впевнені, що саме такі схрещування порід дозволяють збільшити кількість отриманого потомства до 5 – 6 дитинчат і розраховувати на їх повноцінний розвиток.

Оптимально купувати тримісячний молодняк обраних порід в різних розплідниках. Вони вже вважаються адаптованими до навколишнього середовища і мають живу вагу від 1 до 2,3 кг. У заводчика варто поцікавитися умовами утримання і особливостями розвитку звірків, раціоном їх харчування, станом здоров’я. Від цього буде залежати, наскільки вигідно надалі вам вдасться організувати свою справу.

SEEDS  за матеріалами AgroSmart

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!