Рясні дощі допомагають рости українському органічному “санітару” ґрунтів

0 1 776

Через рясні дощі потерпає чимало плодоовочевих культур на полях України, тільки не гірчиця. Нинішня дощова погода для гірчиці (сидерату), який здавна називають “санітаром ґрунту” – в самий раз, розповідає підприємець з Тернопільщини Юрій Качунь, який вже давно займається вирощуванням саджанців ягідних та плодових культур, пише SEEDS. 

“Гірчиця біла – цінний сидерат, зелене добриво, покращення родючості землі та багато іншого. У перекладі з латинської мови “сидерація” тлумачиться як “променевий”, тобто добриво, яке можна одержати шляхом перетворення сонячної енергії зеленими рослинами. Це санітар ґрунту.

Глибоке коріння дістає фосфор з перед-ґрунтового шару. Коренева система культури з легкістю перетворює важкодоступні для інших рослин фосфати, перетворюючи їх у легко засвоювані форми фосфору”, – розповідає Юрій Качунь.

Ця культура нарощує біомасу в найкоротші терміни. “Час перебування на ділянці білої гірчиці, від моменту посіву до цвітіння, становить від 54 до 72 днів. Не рекомендується закладати зелень після цвітіння, щоб не допустити потрапляння в ґрунт дозрілого насіння і засмічення ділянки.

Швидкий розвиток рослини пригнічує ріст бур’янів. Наявність покривного шару гірчиці на ґрунті запобігає руйнуванні верхнього родючого шару (вимивання і вивітрювання).

Після закладення в ґрунт біомаса з легкістю розкладається. Процес розкладання проходить рівномірно, як восени, так і навесні. В історії землеробства зелене добриво відоме більш як 3 тис. років”, – пише Юрій Качунь на своїй сторінці у Facebook.

 

SEEDS.org.ua 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!