Рятуємо урожай картоплі від стресу: що варто знати?

0 259

Існує багато стресових факторів, які можуть суттєво вплинути на урожай картоплі. Це й спека, надмірна вологість, приморозки, дія гербіцидів та ін. Утім негативного впливу чинників стресу можна уникнути. Як це зробити, розповіли фахівці компанії «Агріко Україна‎»‎ в рамках проєкту #КартопелькаUA, організованого спільно з Програмою USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО, повідомляє SEEDS.

Наприклад, надвисокі температури можуть серйозно нашкодити картоплі. Щоб запобігти негативному впливу посухи в «Агріко Україна‎» рекомендують:

  • На початку вегетації (при температурі, вище 23 – 24°С, швидкість фотосинтезу суттєво зменшується і припиняється приблизно при +30°С, синтезується етилен, гормони старіння, знижується рівень гормонів росту, рослина ослаблена і може скидати дрібні бульби, виникають передумови для розвитку альтернаріозу): внесення антистресантів, NPK + мікроелементи і контактного фунгіциду (манкоцеб, метірам чи пропінеб)
  • Фаза дозрівання і формування врожаю: для запобігання іржавій плямистості бульб (див. фото 7) позакореневе підживлення кальцієм і бором, позакореневі підживлення мікро- і макроелементами, фунгіцидний захист з фокусом на боротьбу з альтернаріозом.

Більше інформації про порятунок картоплі можна дізнатися тут.

Залишились питання після ознайомлення з матеріалом? Пишіть на сторінку «Агріко Україна‎»‎ в Facebook в особисті повідомлення чи надсилайте запит на один з сайтів компанії — https://agrico.com.ua або https://potatocenter.com.ua

Також, всі учасники проєкту #КартопелькаUA, які отримали насіннєву картоплю від «Агріко Україна‎», можуть проконсультуватись з агроекспертом — Віктором Семеновичем за телефоном +380952815849.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!