Садівник з Полтавщини вирощує унікальний гібрид мушмули та глоду, цьогоріч планує зібрати перші плоди  

0 143

Цього року науковець і садівник Володимир Меженський з Полтавщини сподівається вперше отримати плоди рідкісного чишкоглоду або глоду сивіючого. Це один з двох відомих у світі гібридів мушмули з глодом, пише SEEDS

«Особливістю гібриду є найпізніше квітування з-поміж усіх видів глоду. Отримав я його дев’ять років тому й увесь час боявся, що можу втратити через недостатню зимостійкість.

Завдячуючи дублюванню на деревах різних видів глоду та теплим зимам йому вдалося адаптуватися до наших умов і рясно заквітувати. У цьому році очікую вперше побачити його плоди», — розповів Володимир Меженський у Фейсбук-сіпльноті НІШЕВІ ПЛОДОВІ КУЛЬТУРИ – NICHE FRUITS.

Ця рідкісна рослина налічує в природному ареалі усього 25 кущів, що трапляються в Арканзасі (США), пише науковець.

«Джейн Стерн виявила її зовсім недавно, у 1969 р. На честь цієї екологині рослину назвали мушмулою Стерн, а по науковому – мушмулою сивіючою (Mespilus canescens). Це відкриття стало науковою сенсацією, бо до того вважалося, що мушмула є монотиповим родом, що складається лише з одного виду – мушмули німецької», – пише Володимир Меженський.

Читайте також: Розорювання схилів України: як запобігти деградації ґрунтів

Пізніше з’ясувалося, що знайдена рослина є природнім гібридом звичайної мушмули, завезеної до Америки європейськими поселенцями, яка схрестилася з місцевими видами глоду.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!