Садівники Львівщини заходилися активно вирощувати персики

0 777

Ще донедавна персики вважалися південним фруктом, і в інших регіонах України їх вирощували хіба що садівники-аматори. Нині ж ситуація змінилася кардинально: нові насадження персиків й абрикосів щороку з’являються у різних областях України. Лише у Мостиському районі на Львівщині зараз росте близько 50 га персикових садів, розповідає садівник Любомир Стельмащук.

Свою першу персикову плантацію він посадив у 2003 році. Відтоді займається вирощуванням персиків, абрикосів та інших фруктових дерев у власному саду в с. Твіржа Мостиського району й у ФГ “Еко-Ягода”.

Нині Любомир Стельмащук має понад п’ятнадцятирічний досвід вирощування персиків у кліматичних умовах Львівської області та стійке переконання у тому, що персик – культура, перспективна для цього регіону.

“У 2003 році, коли з’явилася ідея посадити сад, почав їздити Україною та Польщею. Один польський садівник порадив, окрім яблуні, посадити такі нетрадиційні на той час культури, як персики й абрикоси. Ми таки ризикнули, і в 2003 році посадили пів гектара персика. Попри пересторогу, насадження перезимували добре, і в 2004 році дали перші плоди.

Надихнувшись успіхом, ми щороку збільшували насадження. А в 2009-му я почав займатися ще й розсадництвом. Саджанці шукав у різних місцях, намагаючись збільшити різноманіття сортів. А згодом, у 2014 році, розпочав садити власний сад”, – розповідає про історію свого захоплення Любомир Стельмащук.

Для Мостиського району персикові сади – вже давно не екзотика. Їх успішно вирощують у кількох господарствах. Нині приватне підприємство Любомира Стельмащука вирощує сад на 4 гектарах, з яких 2 га займають насадження персика. Натомість у господарстві “Еко-Ягода”, де зараз працює садівник, ростуть 20 га персиків і 8 га абрикосів.

Сорти персика підбирали методом проб та експериментів, розповідає садівник. Адже районованих для Львівщини різновидів на той час не було. Перші саджанці разом з однодумцями купували у Польщі, привозили й з інших країн. А потім не лише самостійно забезпечили власні потреби у садивному матеріалі, а й почали його реалізовувати.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Тechdrinks.info

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!