Садівники України отримали обіцяні компенсації від держави

0 421

За кілька дні до Нового року були завершені та врегульовані всі питання стосовно компенсації коштів садівничим суб’єктам господарської діяльності в рамках бюджетної програми “Державна підтримка розвитку хмелярства, закладки молодих садів, виноградників та ягідників”.

“Позавчора ввечері вся країна отримала виплати. В цілому, можна сказати, що робітники як нового Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, так і  старого Міністерство аграрної політики та продовольства України доклали немало зусиль для того, щоб довести справу з компенсаціями до кінця.

Багато хто з учасників ринку відмічають, що представники органів влади чудово спрацювали і  в умовах деякої невизначеності та переформатування змогли вчасно підготувати всі накази. Більше того, серед усіх програм, які цьогоріч проходили по лінії МінАПК, далеко не всі були профінансовані.

Багато з них, з різних причин, перенесені на наступний рік, заморожені, або взагалі знаходяться в невизначеному статусі. Тому вдвічі приємніше, що влада звернула увагу на садівників та здійснила обіцяні виплати”, – коментує ситуацію керівник ТОВ “Українська ягода” Тарас Баштанник.

Нагадаємо, що на друге півріччя 2019 року Держказначейство мало виплатити 280 млн грн (За підсумками роботи в першому півріччі садівникам було розподілено і перераховано 119,772 млн грн), які розподілялися наступним чином:

  • 160,228 млн грн направлено на компенсацію посадкового матеріалу;
  • 120 млн грн направлено на компенсацію холодильників з РГС, сортувальних ліній, морозильних камер.

“Якщо говорити про кошти, що направлені на компенсації    холодильників з РГС, сортувальних ліній та морозильних камер, то по цьому напрямку коментувати ситуацію не можу, адже “Українська ягода” не підпадала під дану компенсацію.

Але, що стосується виплат по посадковому матеріалу, то всі виробники, що подавали заяву, зрештою отримали компенсації. Принаймні, негативних відгуків з цього питання мені не доводилося чути.

Цього року при виплатах використовувався, та званий, понижуючий коефіцієнт, тобто суми компенсацій для всіх виробників були зменшені на 5%. Однак, це було зроблено для того, щоб передбачені кошти були розподілені між усіма бажаючими”, – додає Тарас.

Традиційно, виплати за цією програмою відбулися майже “під ялинку”, в кінці грудня. Багато виробників наголошують на тому, що це гарний знак зі сторони влади і сподіваються, що влада і надалі буде підтримувати плодово-ягідну галузь.

“Ще тиждень тому, Кабінет Міністрів повідомляв, що частину виплат згідно бюджетної програми “Державна підтримка розвитку хмелярства, закладки молодих садів, виноградників та ягідників”, через брак коштів було заморожено, а всі платежі зупинені, як мінімум до кінця року.

Однак, представникам Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України у співпраці з галузевими асоціаціями вдалося домогтися, щоб виплати усім садівникам були здійснені вчасно. Сподіваємося, що в наступному році, представники профільного Міністерства та Уряду будуть ще більш плідно працювати з галузевими асоціаціями, які лобіюють інтереси садівників.

Так, наприклад, Українська плодоовочева асоціація вже готує свої пропозиції щодо програм держпідтримки виробників плодоовочевої продукції і буде презентувати свої напрацювання вже на початку січня на загальній нараді у Міністерстві”, – зазначає директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Fruit-Ukraine 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!