Садівники України зірвали справжній джек-пот на вартості яблук

0 1 358

Неймовірно задоволені минулим сезоном садівники України – ціни на яблука були дуже високими. Під час вебінару “Перспективи плодоовочевого сезону-2020/21 в Україні”, організованого проектом “АПК-Інформ: овочі і фрукти”, заступник директора ТОВ “Буковинський сад” Ярослав Федоришин сказав, що ті, хто не побоявся залишити яблуко в сховище до кінця травня і навіть початку червня, змогли зірвати справжній ціновий джек-пот, позаяк ціни на яблуко перевищували 30 грн/кг.

Він також зазначає, що суттєві корективи в ситуацію на ринку вніс коронавірус. “Населення купувало яблуко більш активно, так як воно могло довго зберігатися будинку. В супермаркетах України яблука відразу різко подорожчали з початком картина.

Однак ніхто не очікував, що споживання зросте настільки різко, що в травні яблук в сховищах вже майже не буде взагалі. Цей же фактор буде впливати і на ціну яблука в сезоні 2020/21 року”, – зазначив Ярослав Федоришин.

На думку експерта, втрати врожаю яблука в сезоні 2019/20 року були компенсовані зростанням ціни на нього. Це довелося доречним з огляду на вкрай низькі ціни роком раніше, коли абсолютний рекорд виробництва яблука був зафіксований в Україні.

Тоді, вже починаючи з серпня, ціни на яблуко і столове і промислове були рекордно низькими. При цьому і якість яблука також була відмінна, а попит – мінімальним. Багато садівників навіть не прибирали яблуко, вважаючи, що при таких цінах лише втратять гроші на прибирання.

“Всі фруктосховища були забиті під зав’язку яблуком, і сховищ не вистачало. Але в кінці сезону 2018/19 залишки яблука все ж були недостатніми для забезпечення внутрішнього ринку, так як всі поспішали розпродати яблуко.

Навіть навесні заводи з виробництва яблучного концентрату в Україні продовжували активно працювати, а багато поспішали здати яблуко на переробку, щоб потім НЕ утилізувати його. Однак в травні ціни на яблуко виросли, і можна було непогано заробити, продаючи його і на внутрішньому ринку”, – говорить пан Федоришин.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!