Садівники Херсонщини рятують врожай від заморозків за допомогою бджіл

0 652

Від нічних квітневих заморозків, які стали ще одним несподіваним лихом для українських фермерів цієї весни постраждали і 700 га плодових та кісточкових садів сільськогосподарського ТОВ “Енограй” у Білозерському районі Херсонської області. Але ефект бджоли допоміг господарству зберегти практично на 100 відсотків – той потенціал врожаю, що залишився.

Вулики з бджолами привезли сюди ще 3 тижні тому. Хоча від морозу загинуло від 30 до 60% квіток, в залежності від культури, практично всі квітки, що встояли, зав’язалися.

“До допомоги бджіл ми вдаємося вже не один рік. Запилення в квітучих садах не тільки підвищує врожайність, але й покращує розмір, форму, словом, якість плодів”, – розповідає директор сільськогосподарського ТОВ “Енограй” Максим Литвиненко.

Відсоток врожайності підвищується завдяки перехресному запиленню, яке здійснюють бджоли, переносячи пилок з однієї квітучої рослини на іншу.

“Якщо пилок потрапляє з тичинки на товкач квітки однієї і тієї ж рослини, то відбувається самозапилення, а якщо на квітку потрапляє пилок іншої рослини, відбувається перехресне запилення. В результаті перехресного запилення утворюється більше зав’язі, крупніші плоди та насіння, а рослини з цього насіння виростають сильні, життєздатні”, – каже Олександр Якущенко, бджоляр, член групи виробників “Херсонські бджолярі“.

За його досвідом, перехресне запилення плодово-ягідних культур підвищує врожайність на 20-50%. Зараз в садах “Енограя” працюють 100 бджолосімей, вони запилюють яблуні, персики та черешні. Щоб створити бджолі комфортні умови праці, бджолярі готуються з осені, виконують цілий комплекс робіт.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією UHBDP

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!