Садівники займають чергу, щоб купити вітряні машини для захисту саду

0 396

Садівники можуть мати значні втрати внаслідок природних катаклізмів, найбільш згубним з яких є весняні заморозки, повідомляє SEEDS

Тільки в Україні, за оцінками аналітичного проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти», середньорічні втрати садівництва України від заморозків сягають 1,7-2,0 млрд. грн. ($64-80 млн. доларів США). Такі цифри нещодавно озвучив представник компанії систем захисту агрокультур від заморозків FROSTLEE Денис Москальов, пише EastFruit. Втрати в інших країнах регіону, напевно, можна порівняти з цими або навіть більшими. Зокрема, втрати Узбекистану від заморозків цього року напевно перевищили цю цифру.

Таким чином, садівники втрачають кошти, які могли б бути вкладені у підвищення ефективності вирощування та доопрацювання фруктів.

А оскільки захист саду, виноградника чи ягідника від заморозків за допомогою вітряних машин є найбільш універсальним та доступним з ефективних методів захисту, команда EastFruit вирішила поцікавитись, наскільки реально встановити такі машини у садах нашого регіону.

Читайте також: До двох мільярдів гривень на рік втрачають садівники від заморозків: як цього уникнути

Зробивши запити у всі відомі компанії, що постачають на ринку Європи вітрові машини, журналісти виявили, що купити вітряк не так просто, як здається. Хоча ці системи захисту давно та успішно застосовуються в основному в США, Канаді та Новій Зеландії, в Європі їх почали використовувати порівняно нещодавно. За останні роки інтерес до вітряних машин різко зріс, а постачальників таких рішень на ринку було мало. До речі, багато хто з них – це компанії з США, Нової Зеландії та Туреччини, які продають вітрові машини для захисту від заморозків до Європи.

Тому садівники Європи зараз вишикувалися буквально у черзі по вітряні машини. А середній час очікування, після попереднього замовлення та передоплати, вже перевищує один рік. Крім того, враховуючи зростання цін на сировину та транспорт у всьому світі, а також перевищення попиту над пропозицією, ціни на вітряні машини постійно зростають. Попит на захист від заморозків зростає і в США, Новій Зеландії та Туреччині, де ці машини виробляються, тому експортувати продукцію у значних обсягах не завжди вдається. Не варто навіть говорити, що кожну вироблену зараз на заводах вітряну машину вже викуплено. Один із виробників зазначив, що у 2021 році продав в одну лише Францію понад 200 «вітряків».

Проте для садівників України, Молдови, Узбекистану, Грузії та інших країн регіону ситуація ускладнюється ще й тим, що на ринках немає представників цих компаній. Адже встановлення та обслуговування вітряної машини вимагає певної кваліфікації. Дистриб’ютори з інших країн надто завантажені, щоб займатися постачанням у країни, де інтерес до цих технологій до останнього часу був відсутній.

Тим не менш, ми відзначаємо, що і на нашому ринку з’являються представники компаній-виробників вітряних машин. А отже вже найближчими роками в Україні очікується надходження інвестицій у зниження погодних ризиків садівництва. Однак, подумати про це варто вже зараз.

До речі, представники одного із постачальників вітряних машин для захисту від заморозків візьмуть участь у 17-й Міжнародній конференції «Овочі та фрукти України-2021. Нові інвестиційні можливості» 3 грудня 2021 року в Києві. Вони зможуть показати та розказати всім охочим більше про цю технологію.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!