Садивним матеріалом українських розсадників зацікавились за кордоном

0 610

Волинянин Сергій Новосад разом із донькою та сином працює у сімейному підприємстві “Розсадник Новосад”, що у місті Рожище: вони реалізують саджанці плодово-ягідних та декоративних культур, які привозять з польських, нідерландських, німецьких, італійських розсадників та надають консультації щодо догляду і вирощування рослин.

А ще активно волинянин популяризує досягнення української селекції за кордоном. На його думку, українська селекція не така прогресивна та законодавчо захищена, як у розвинутих країнах, наприклад, Нідерландах.

“Я багато їздив закордон, я бачив різку відмінність ягідництва, наприклад, польського і нашого, українського. У першу чергу, приходило на думку те, що, може, люди не вміють працювати. А основна причина була в тому, що Захід користувався селекцією всього світу, а до нас вона не доходила в Україну.

Наші відставали, бо не мали можливості побачити успіхи того ягідництва.  

Але зараз у мене мета – продати досягнення наших селекціонерів на Захід. Але за три роки активного рекламування наших сортів жодного такого великого інтересу не бачив до наших досягнень, тому що селекція у всьому світі дуже прогресивна і конкурентна, щороку дуже багато сортів виходить”, – розповідає пан Сергій Новосад.

За його словами зацікавилися поки що нідерландці садивним матеріалом із розсадника в Артемівську, тож садовий матеріал з Артемівська тепер успішно продають нідерландцям. А нідерландське відділення у Сербії нещодавно поцікавилося яблуком Семеренка, яке дуже гарно зберігається при сучасних методах зберігання, каже Сергій Новосад.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Volynonline

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!