Саджанці хурми: коли краще висаджувати і як не потрапити на гачок шахраїв-продавців

0 2 456

Хурма – відносно нова для України культура, попит чималий, чим охоче користуються всілякі шахраї, що пропонують неіснуючі саджанці. Це питання особливо актуально восени – напередодні одного з оптимальних періодів для висадки хурми, нагадує відомий садівник із Сумщини Володимир Шевченко, пише SEEDS.

“Є багато продавців, які прагнуть першими потрапити на ринок і, тим самим, отримати більший прибуток. А є ще й такі, які нібито заздалегідь відкривають бронь та ще й вимагають попередню оплату.

Знайте, це не садівники – це маркетинговий хід. Цим самим вивчається попередній попит для замовлення саджанців на стороні.

Якщо потрібно предоплата – це можливе шахрайство.

Передоплату можна робити тільки людям, в яких ви впевнені чи знаєте особисто. Це правило ринку. Не “введіться” на це. Швидше за все, ви будете обмануті і ніколи не побачите ані саджанців, ані своїх грошей, і вашому обуренню і жалю не буде меж.

Якщо ж ви і отримаєте свої саджанці, то швидше за все вони прийдуть до вас з пересушеними корінням, і пропадуть у вас в першу ж зим”, – пише Володимир Шевченко, який далеко не перший рік займається вирощуванням хурми в Україні на сторінці Facebook-спільноти “Екзотичні рослини – Україна. Ківі. Хурма. Азіміна. Інжир. Зізіфус”.



“Коли ж викопувати і садити саджанці? На півночі і півдні це треба робити в різні строки. Як визначити ці терміни? Це вам підкаже сама природа – це час природного листопада. Зменшується температура повітря, сонце менше пече, починаються прохолодні дні, починають йти дощі, починають жовтіти і опадати листя.

Саджанцю з відкритою кореневою системою це саме те – маленьким корінцям легше знайти вологу для харчування стовбура (адже частина з них була ще й пошкоджена при викопуванні).

Листя на стовбурі – це потужний випарник вологи і тому, коли воно вже опало, рослині легше прижитися (вся волога залишається в стовбурі) і поживні речовини, накопичені листям при фотосинтезі по максимуму дають харчування молодим корінцях для нормального вкорінення. Коріння рослини будуть краще приживатися не в гарячій землі, а в прохолодній”, – підкреслив садівник.



“Сама нормальна температура грунту для цього 6 -8 С. На півночі України цей час настає приблизно 5-15 жовтня, на півдні – на пару тижнів пізніше. Крайні терміни посадки приблизно за місяць до промерзання грунту, але тут треба стежити за прогнозом погоди.

Коли краще садити: восени або навесні? В основному всі садівники роблять викопування саджанців восени і готують місце для нових посадок. Тому купувати саджанці краще восени, завжди є вибір потрібного сорту.

Якщо ви сумніваєтеся в осінній посадці, тоді саджанець найкраще посадити в тимчасову тару і зберегти до весни в приміщенні з відповідними умовами зберігання (вологість і температура зберігання не вище 5 – 6 С). Якщо вологість велика – саджанець запріє, якщо температура висока, то бруньки почнуть передчасне пробудження”, – зазначає Володимир Шевченко.

“Вибір за вами. Мій гіркий досвід зберігання в погребі підказує – садити краще одразу, адже до настання стабільних морозів саджанець встигне ще вкоренитися.

Непогано, в першу зимівлю, підгорнути саджанець горбком, щоб 2 -3 бруньки прищепи були засипані землею і, в разі критичних температур і вимерзання верхівки, змогли відновити зростання від прищепленої частини рослини, зберігши сортність саджанця. А по весні провести розкучування.

Саджанець на зиму добре замульчувати травою, соломою, тирсою, а по весні, після початку прогрівання грунту, мульчу треба зняти, щоб земля швидше прогрівалася і коріння почало працювати раніше, ніж почнуть виснажуватися поживні речовини в стовбурі”, – вважає відомий садівник із Сумщини.

 

 SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!