Сапролайф гумат – органічне добриво, яке посилює ріст та стресостійкість рослин

0 233

Сучасного споживача, який на професійному або любительському рівні займається рослинництвом, вже важко здивувати продуктами, які містять слово «гумат» на етикетці. На перший погляд, всі виробники пропонують одні й ті ж продукти і різниця між ними полягає тільки у вартості, пише SEEDS.

Насправді «гумати» не мають чітко визначеної хімічної формули. Це група речовин, що відрізняються між собою молекулярною масою та структурою. Ці відмінності залежать від джерела походження та визначають біологічну дію на рослину.


Чим Сапролайф Гумат відрізняється від решти аналогічних продуктів?

У Сапролайфі оптимально поєднані сильні сторони сапропелю та леонардиту (екологічного добрива), які гармонізують процес росту і розвитку рослини. Флора та фауна, що відмерла, розкладається під дією аеробних та анаеробних мікроорганізмів. Водночас частина вуглецю органічної речовини надходить до атмосфери у вигляді вуглекислого газу, а решта – консервується у вигляді гумусу.

У випадку сапропелю трансформація органічної речовини не була такою глибокою, як у леонардиті. Усе тому, що сапропель перебуває під товщею водяного шару озера, де концентрація кисню різко падає з глибиною. Тому кількість гумінових речовин там не дуже велика. Водночас завдяки малій молекулярній масі вони дуже активні та здатні проникати всередину клітини, викликаючи процеси біосинтезу. Під дією гумінових кислот коренева система рослини виділяє більше органічних кислот, які живлять мікрофлору та здатні розчиняти мінерали.

З-поміж іншого, сапропель багатий на фульвові кислоти

Чим вони цінні:

  • підтримують процеси світлової та темнової фаз фотосинтезу;
  • збагачують ґрунт киснем;
  • затримують кальцій та інші мінеральні солі, що необхідно для повноцінного росту.

До складу сапропелю також входить багато вітамінів, фітогормонів та ферментів, а також поживних речовин – вуглеводів, карбонових кислот тощо.

Читайте також: Переселенка із Запоріжжя розвиває тепличне господарство на Львівщині

До прикладу, сапропелю з озера Синове – понад 9 тисяч років. Водойма ніколи не вицвітає, тому що цінний мул знезаражує озера від негативної мікрофлори – кишкової палички чи сальмонели.



 Як вже зазначалось, трансформація органічної речовини леонардиту більш глибока. По суті, це є окиснене буре вугілля, яке багате на гумінові речовини, але майже не містить розчинних у воді сполук. Гумінові кислоти мають велику молекулярну масу і основна їхня біологічна дія на рослину полягає в посиленні транспорту поживних речовин та елементів через мембрани кореневих волосків.

Таким чином, утворюється гармонійна збалансована система підвищення біодоступності, транспортування та засвоєння поживних речовин, що було підтверджено результатами польових випробувань на різних видах сільськогосподарських культур.

Більший врожай та якісний посів: що показало дослідження Сапролайфу

 Миронівський інститут пшениці ім. В.М. Ремесла НААН пiдтвердив ефективнiсть використання Сапролайф Гумат під час вирощування пшениці озимої. Добриво збільшило врожайність, а також покращило посів пшениці Естафета миронiвська.

За результатами тестування, під час використання Сапролайф Гумату виявили тенденцію до збільшення маси на 0,2-1,3 г порівняно до вapiaнтів без внесення. Також покращилися показники енергії проростання та лабораторної схожості насіння. Сапропелеві гумати підвищили вміст білка на 0,6-3,З%, показника седиментацiї на 2,0-6,0 мл та вмісту сирої клейковини на 2,4-З,9.



Також про позитивні ефекти Сапролайф Гумат свідчать результати їхнього тестування на полі з вирощування кукурудзи на зерно в межах СТОВ «Ратнівський Аграрій». Зокрема, встановили, що Сапролайф Гумат, внесений у період активного росту, пришвидшив розвиток рослини, зокрема під час цвітіння та формування качана.

Тож з метою збільшення урожаю пшениці м’якої та озимої, варто застосовувати сапропелеві добрива як за прикореневого й припосівного внесення, так i позакоренево під час весняно-лiтньої вегетації культури.

Виділимо найважливіші впливи на рослини Сапролайф Гумат:

  • Збільшує фізіологічні процеси росту і розвитку рослин та підвищує ефективність інших речовин.
  • Підвищує стресостійкість рослин до негативних факторів та природних явищ.
  • Підвищує продуктивність посівів та захищає від бактеріальних і фунгіцидних хвороб.
  • Підвищує енергію проростання насіння.
  • Збільшує вміст клейковини і білка в зерні.
  • Допомагає швидше накопичувати вологу та поглинати кисень.
  • Покращує процеси дихання та фотосинтезу, а також синтез цукрів та амінокислот.
  • Покращує урожайність.

Крім Сапролайф Гумату, на виробничих потужностях ТзОВ «Волиньсапрофос», виготовляють й інші біоактиватори росту і розвитку рослин. Зокрема, поліпшувачі ґрунтів різної форми (гранули, сипучі продукти та інше). Їхнє комплексне використання поліпшує якість ґрунтів, збільшує урожай сільськогосподарських культур та зменшує використання мінеральних добрив і препаратів від шкідників.

 

Котвіцький О.Г., кандидат хімічних наук, керівник відділу наукових досліджень ТзОВ “Волиньсапрофос”

тел: +380675006149

пошта: a.kotvitskyi@ukrorganics.com

URL: www.saprolife.ua

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!