Селекціонер з Чернівеччини прагне вивести сорти пасіфлори для промислових садів України

0 151

Справжній «португальський сад» розкинувся у місті Вашківці, що на Чернівеччині. Над його створенням працював садівник та селекціонер Дмитро Фрунза, пише SEEDS.

Тут ростуть пасіфлора, азиміна, актинідія, акебія, бенінказа, маклюра, хурма, банани, інжир, фісташки, годжі та багато інших екзотичних для України рослин.

Протягом 4,5 років Дмитро жив та працював у Португалії. Повертаючись додому, він захопив із собою саджанці екзотичних рослин та почав привчати їх до тутешніх умов. Займається садівник і селекцією – прагне вивести сорти пасіфлори, які можна було б вирощувати у промислових садах.

«Для багатьох пасіфлора – це, перш за все, гарна декоративна рослина з незвичайними та дуже ароматними квітками. Та є види, які не квітнуть, проте дають гарні плоди. До таких належить пасіфлора інкарната», – розповів селекціонер в інтерв’ю для Успіх in UA.

При висадці цієї рослини Дмитро ретельно обирає місце, адже вона боїться застоїв води. Найкращими локаціями для вирощування пасіфлори він вважає схили або підняті грядки.

Читайте також: Садівник з Одещини виростив на березі лиману екзотичний сад

Звичайно, догляд за екзотичними рослинами, які вирощуються в нехарактерних для них умовах, – це вкрай клопітка справа. Проте Дмитро готовий впоратися із будь-якими складнощами. Тим більше, у такий непростий для нашої країни час.

«Мій син зараз захищає Україну зі зброєю в руках. І я маю продовжувати працювати, щоб допомогти йому та його товаришам», – зауважує Дмитро.

 

SEEDS 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!