Селітру з ринку українських добрив активно витісняє карбамід

0 4 563

Ринок добрив зазнає змін. Наразі українські аграрії замість селітри надзвичайно активно цікавляться гранульованим карбамідом. Про це розповів керівник проекту ІА “Інфоіндустрія” Дмитро Гордейчук під час VIII Київського агрохімічного форуму, передає кореспондент SEEDS. 

“Не бачу перспективи серйозно ставити на селітру. Треба шукати альтернативи. У теплих країнах саме карбамід визнаний кращим азотним добривом.

Наразі і українським аграріям дуже цікавий гранульований карбамід, його активно шукають. Слід орієнтуватися на те, що більш технологічні продукти будуть більш цікавими”, – каже Дмитро Гордейчук.

Зміни спровокувала ціла низка причин, каже експерт, зокрема відсутність стабільності цін на добриво і постійних сезонних відвантажень та низький ступінь кредитування закупівель селітри в агросекторі.

“Розхитує трон білої королеви м’яка безморозна зима, нарощування виробництва альтернативних продуктів в регіоні Східної Європи, падіння цін на газ, геополітичні ризики. Низька ціна газу відкриває все більші можливості для карбаміду.

Селітра, яка пошкоджує крижану кірку, відходить в минуле. Увага аграріїв вже змістився у бік інших добрив. До аміачної селітри їх може повернути тільки широка програма розвитку”, – вважає Дмитро Гордейчук.

 

SEEDS.org.ua 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!