Селяни Київщини протестували проти будівництва свинокомплексу

0 750

У селі Перемога Баришівського району Київщини місцеві жителі перекрили дорогу на знак протесту проти будівництва свинокомплексу.

Акцію протесту підтримали майже сто осіб. Вони постійно ходили проїжджою частиною та блокували рух транспорту. Про це з місця подій повідомив активіст ГО “Стоп корупції” Костянтин Варшавський.

“СП ТОВ “Ниви Переяславщини” планує розмістити свинокомплекс продуктивністю 50 тис. голів за рік з живою вагою 5,5 тис. тонн у селі Перемога. При цьому підприємство має дозвіл лише на проведення підготовчих робіт. Проте сам комплекс майже завершений.

У разі отримання позитивного висновку, буде узаконено розміщення тваринницької ферми, яка вже діє в порушення вимог чинного законодавства, і всі жителі села, а це 1600 людей, будуть жити на межі екологічної катастрофи. Адже з роботою такого об’єкта одразу виникає проблема з утилізацією відходів життєдіяльності тварин.

У підземні води та ґрунти потраплятиме гній, який міститиме близько 400 небезпечних елементів, серед яких важкі метали, антибіотики, пестициди, гормони, а також патогенні віруси й бактерії, гельмінти. Також місцевим загрожує забруднення повітря, адже довкола підприємства воно насичене аміаком, сірководнем, алергенами.

Свинокомплекс зводять упритул до житлової забудови. Фактично людей хочуть отруїти та ставлять під загрозу життя та здоров’я селян”, – розповів Костянтин Варшавський.

SEEDS.org.ua за інформацією stopcor

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!