Серед дрібних та середніх фермерів України нечувано зросла підтримка вільного продажу землі

0 496

В Україні істотно зросла підтримка ідеї вільного продажу землі з боку дрібного і середнього агробізнесу. Про це заявила в.о. міністра аграрної політики та продовольства Ольга Трофімцева на зустрічі в Європейській Бізнес Асоціації з представниками аграрного сектора.

За словами в.о. міністра, зараз така підтримка становить близько 60%, що на 20-25% більше, ніж попередні показники.

Наразі урядовий законопроект про відкриття ринку землі знаходиться в “сирому” вигляді – триває перегляд і зміна складу робочої групи з його підготовки, а тому говорити про конкретні терміни його подання до Верховної Ради не доводиться, розповіла Трофімцева.

Вона вважає, що ідея подавати законопроект на розгляд сьогодні позбавлена ​​сенсу і може тільки нашкодити. “Якщо не буде великих потрясінь, внесення земельного законопроекту може відбутися на початку 2020 року” – зазначила Трофімцева.

Болючі питання залишаються колишніми: необхідність передбачити фінансові запобіжні заходи щодо недопущення спекуляцій з землею, можливість надання кредитів під земельні ділянки, обмеження щодо права володіння землею тощо.

З чим вже більш-менш визначилися, так це те, що буде здійснюватися запуск ринку поетапно і на початку до нього не будуть допускатися іноземці та іноземні компанії, а першими на ринок будуть виводитися державні землі.

SEEDS.org.ua за інформацією “ЛІГА: ЗАКОН”

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!