Серед виробників заморожених овочів, фруктів і ягід в Україні панує суцільний хаос

0 1 133

На ринку заморожених овочів, фруктів і ягід в Україні серед виробників наразі спостерігається суцільний хаос. Такої думки дотримується директор ТОВ “Роздольне” Юрій Біліченко, про що він розповів під час конференції “Овочі та фрукти України 2019. Експортний прорив”, повідомляє кореспондент SEEDS.

“Конкуренція посилюються, з’являється багато нових операторів. Однак деякі з них виробляють продукцію фактично “на колінках”, особливо на Заході України. Старожили помітили досить серйозний вплив на ринок цих нових гравців, які не мають досвіду, які роблять що завгодно, не зовсім потрібної якості. Потім все це повертається назад. Хаос.

Хаос через “кустарне” виробництво, чи не в гаражах. На жаль, поки що така річ присутня. Сподіваюсь, що з’являться більш професійні оператори, або ж ті, що з’явилися, стануть більш професійними”, – зазначив Юрій Біліченко.

Між тим в Україні, за його словами, з кожним роком підвищуються вимоги до якості, запрацювали нові стандарти, які є особливо важливими, якщо продукція йтиме на експорт.

Хаос спостерігається і на ринку електроенергії, яка за рік подорожчала чи не втричі, теж додає чималого клопоту вітчизняним виробникам заморожених овочів, фруктів і ягід, додає Юрій Біліченко.

Хаос присутній і на ринку сировини, зазначає фахівець, хоч подекуди він пов’язаний з погодними умовами, однак інша справа – непрофесійні кооператори, які перескакують з теми на тему.

“То всі цей рік вирощують цибулю, потім так само дружньо – моркву. Граємо в казино! Поставили на червоне чи зелене і дивимося: спрацює, чи ні.

Ми не маємо свого власного сільгоспвиробництва. Але в кого воно є – той має свої переваги, але і свої проблеми.

Якщо ми бачимо, що ринок руйнується, наприклад є перевиробництво по вишні, як було того року, ми просто надаємо послуги з заморозки, але самі кооператорами не виступаємо. Ми маємо можливість відмовлятися від того, чи іншого продукту, якщо відчуваємо, що багато ми на ньому не заробимо.

Але, якщо вже в тебе є сад – дітися нікуди. Тому наявність своєї сировини – це не завжди перевага”, – вважає Юрій Біліченко.

Окремою проблемою фахівець назвав проблему з кадрами – українці поїхали на заробітки, і тепер вже набагато дальше, аніж до сусідньої Польщі.

 

SEEDS.org.ua 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!