Шалений дефіцит чи копійчані ціни: що впливає на вартість українських овочів

0 1 117

Щоб уникнути стрімкого зростання чи падіння вартості овочів, українським фермерам треба навчитися виробляти продукцію вищої якості.

“Сьогодні державні програми підтримки аграріїв – малоефективні. Вони націлені не на підвищення ефективності, якості, поліпшення маркетингу, а на зростання виробництва. Останнє призводить до зниження цін. Якщо ми не вміємо продавати або й далі пропонуємо продукцію низької якості, то просто виробляємо її більше.

Наприклад, до сезону 2018-2019-го три роки поспіль ціни на традиційні овочі та картоплю були настільки низькими, що багато виробників відмовилися від їхнього виробництва. Це стало головною причиною зростання ціни наступні сезони”, – розповів Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту продовольчої та сільськогосподарської організації ООН.

За його словами, Україні потрібно не більше овочів, а продукція вищої якості, що можна продати в будь-яку країну світу.

“Потрібно створити репутацію України, як сучасного і ефективного виробника, експортера. Без цього й далі будемо мати або шалені дефіцити, або надлишки і стрімкі перепади цін. Я

кщо ж у нас буде бодай 10-20 потужних підприємств чи кооперативів, націлених на експорт овочів, це дозволить стабілізувати ринок, забезпечити українців якісною продукцією цілий рік.

Водночас організацію експорту потрібно починати з вивчення перспективних ринків. Уже потім налаштовувати виробництво, зберігання, упаковку і логістику. Чому в Дубаї лежить морква з Австралії та картопля зі США, але немає української продукції? Чому ми колись витискали Польщу по цибулі, а зараз практично повністю пішли зі світового ринку? Чому в наших магазинах зустрічається продукція жахливої якості? В Україні немає системи, стратегії і мало системних підприємств”, – наголошує Ярмак.

Додає, що потужностей для зберігання овочів маємо достатньо. Але вони розподілені нерівномірно.

“Дрібних виробників багато. Сховищ у них або зовсім немає, або вони примітивні та неефективні. Причина банальна – дрібному фермеру невигідно самому будувати сховище. Крім того, це не може бути окремим бізнесом. Це завжди невід’ємна частина бізнесу з вирощування та реалізації продукції”, – підсумував економіст.

 

SEEDS.org.ua за інформацією  Gazeta.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!