Що буде з цінами на свиней забійних кондицій наступного тижня?

0 243

Наступного тижня (з 16 по 22 серпня) ціни на свиней забійних кондицій продовжуватимуть зростати. Середні котирування живця мають сягнути позначки 47 – 48 гривень за кілограм, повідомляє SEEDS. Щодо подальшого збільшення цін думки різних фахівців галузі одностайні.

“Прогнозується, що ціна на наступний тиждень, після зростання минулого тижня, збільшиться ще на 2 грн/кг. Отже, ринок вирівняв ціни на свиней із переходом ставки ПДВ з 14% на 20%. У липні в Асоціації “М’ясної галузі” (АМГ) так і прогнозували, що повернення 20% ПДВ на свиней пройде одним із двох сценаріїв. Перший – ціни на свинину для населення зменшаться на 6-10 грн/кг – різницю між 14% та 20% ПДВ на свиней. Другий – ціни на свиней виростуть на 3-5 грн/кг живої ваги, а ціни на свинину для населення залишаться як є”, – зазначили в аналітичному відділі АМГ.

Представники Асоціації “Свинарі України” (АСУ) наголошують, що подорожчання свинини наприкінці серпня – на початку вересня є традиційним для українського ринку. Згідно з прогнозами фахівців, максимального значення ціни на свиней забійних кондицій досягнуть вже у вересні.

Читайте також: У серпні свині традиційно дорожчають: коли ціни будуть найвищими?

“Щороку в серпні відбувається зростання цін на свинину в закупівлі під впливом сезонно меншої пропозиції. Так, спекотні погодні умови пригнічують апетит свиней, відповідно падає показник середньодобових приростів, а значить тваринам потрібно більше часу для досягнення звичної забійної кондиції. Як наслідок, обсяги товарних партій від виробників свинини та середня забійна маса тварин меншають, що відповідно впливає на загальну пропозицію м’яса свиней. Це за відносно сталого попиту з боку заготівельників створює дефіцит кондиційних свиней, тож “підігріває” ціну на ринку живця”, – повідомили в АСУ.

Що ж до ситуації на ринках інших країн, то цього тижня ціна на свинину в ЄС зменшилась в середньому на 3% – до 1,52 євро за кілограм (у масі напівтуші). У Бразилії котирування зросли на 3%, а в США зменшились на 7%.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!