Стало відомо, що надасть українському овочівництву “друге життя”

0 616

Рішення про держпідтримку українського овочівництва на 2021-2023 рр. буде прийнято за результатами засідань робочої групи щодо розвитку галузі за участі керівництва МЕРТ, профільних асоціацій та агровиробників. При цьому кошти будуть виділені за умови наявності фахових людей, готових розвивати цей напрямок.

Про це  було повідомлено під час щотижневої онлайн-зустрічі керівництва Міністерства з профільними аграрними асоціаціями, де було презентовано перелік концептів програм із держпідтримки фермерства та рослинництва.

Під час зустрічі стало відомо, що 14 липня у МЕРТ відбудеться перше засідання робочої групи з розвитку овочівництва, яку очолить заступник Міністра Тарас Висоцький.

За інформацією фахівців Української плодоовочевої асоціації (УПОА), наразі МЕРТ готує програму з надання держпідтримки українській овочевій галузі, зокрема, напрямку картоплярства, яку згодом мають додати до переліку вищеназваних концептів програм із держпідтримки.



Раніше Українська плодоовочева асоціація (УПОА), Українська асоціація виробників картоплі (УАВК), Асоціація “Херсонський кавун” та група народних депутатів вже виступали з пропозиціями щодо створення такої робочої групи.

Директорка з розвитку УПОА Катерина Звєрєва вважає, що сьогодні ситуація у овочевій галузі країни потребує комплексного вирішення.

“Воно полягає у поєднанні зусиль держави, профільних асоціацій та власне агровиробників. При цьому держава має забезпечити гідні умови для ведення плодоовочевого бізнесу,  близько 90% якого на сьогодні, за нашими підрахунками, знаходиться в тіні.

Зокрема, УПОА вже тривалий час послідовно виступає за зниження ставки ПДВ з нинішніх 20% до рівня 8-10%.  Чому це важливо? Більшість дрібних виробників не є платниками ПДВ, хоч і вирощують продукцію абсолютно легально, оптовик, який закуповує у них продукцію для поставки в мережі, відразу ж втрачає 20% і йому вигідніше і простіше купити імпортний товар або продукцію у великого виробника – платника ПДВ. Таким чином малий та середній виробник опиняється у заздалегідь невигідних для його бізнесу умовах.

Саме з таких прикладів ми й маємо ситуація, коли імпортувати низку плодоовочевої продукції стало вигідніше, аніж виробляти її всередині країни.

УПОА вважає, що спільними зусиллями МЕРТ, профільних асоціацій та агровиробників можна змінити цю ситуацію та шляхом прийняття відповідних законодавчих рішень надати “друге життя” українському овочівництву”,- відзначає директорка з розвитку УПОА.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Fruit-Ukraine.org

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!